macura vladimir vzpierac 005Na Majstrovstvá Európy do 15-17 rokov vo vzpieraní sa stal majstrom Európy v trhu 151 kg, vicemajstrom v nadhode 176 kg a v dvojboji 32 kg.

Majstrovstvá Európy /ME/ do 15-17 rokov vo vzpieraní sa konali v poľskom meste Ciechanów. Slovensko malo troch reprezentantov, medzi nimi bol aj rodák z Krásna Vladimír Macura. Predviedol svoje kvality a stal sa majstrom Európy v trhu 151 kg, vicemajstrom v nadhode 176 kg a v dvojboji 32 kg. V poradí to je jeho štvrtá medaila z ME.

Ďalšou reprezentantkou Slovenska bola Viktória Madajová, ktorá štartovala do 59kg, v trhu zvládla v 51kg a v nadhode 61kg. Vytvorila si slovenský rekord a celkovo skončila na peknom 13. mieste. Na majstrovstvách štartoval aj Karol Špalek v kategórii do 96 kg U-1, pričom išlo o jeho premiéru na ME. Nad hlavu dostal v trhu 107kg a v nadhode 139kg. Celkovo sa umiestnil na 9. mieste.

K úspechu Vladimíra sa vyjadril hrdý tréner Miroslav Škrobian: „Krásno dlhodobo preukazuje, že patrí k top špičke vzpierania nie len doma, ale aj v zahraničí. Za skvelú reprezentáciu mesta Krásno nad Kysucou si zaslúžia veľké ďakujem.“

Majstrovi Európy gratulujeme aj my želáme mu veľa športových úspechov.

autor: redakcia
foto: V.  Macura, mesto Krásno nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: