poziar ochodnica4V sobotu, dňa 15.08.2020 horel rodinný dom v obci Ochodnica. Príčina požiaru sa vyšetruje. 

V sobotu, dňa 15.08.2020 o 00:40 boli hasiči informovaní a zároveň aj vyslaní na zásah k požiaru rodinného domu v obci Ochodnica.

"Pri príchode na miesto bola plameňmi zachvátená horná - podkrovná časť domu. K lokalizácii a likvidácii požiaru boli vyslaní aj hasiči z hasičskej stanice v Kysuckom Novom Meste a tiež hasiči z Čadce. Našťastie pri tejto tragédii bola celá rodina v čase požiaru už mimo objekt aj vďaka duchaprítomnej rodine Franekovej, ktorá spozorovala požiar a zobudila majiteľov horiaceho domu tým sa predišlo možno k veľkej tragédii," informoval o zásahu člen DHZ Ochodnica.

poziar ochodnica

Obyvateľov horiaceho domu varoval sused

Obyvateľov domu varoval sused, ktorý spozoroval oheň zo strechy. Bežal ihneď k domu a nič netušiacich obyvateľov zobudil. V dome sa nachádzal pán Štefan aj so svojou družkou, dcéra so zaťom a ich ani nie ročné dieťa. Aj vďaka všímavosti suseda sa našťastie nikomu nič nestalo.

Starosta obce Radoslav Ďuroška uviedol, že obec už zabezpečila statika a ten posúdi reálny stav budovy po požiari. "Ak bude statika vyhovovať, bude určite treba nový krov, strechu, omietky atď. Proste - bude to drahá rekonštrukcia," dodáva starosta Ochodnice.

OZ SPOLOČNE vyzýva na pomoc

Na pomoc sa hlási aj občianske združenie OZ SPOLOČNE, ktoré vyzýva spoluobčanov, aby pomohli v núdzi rodine, ktorá prišla o strechu nad hlavou: "Obraciame sa na vás, ľudí dobrej vôle, aby ste pomohli rodine Šindelárovej z Ochodnice v týchto zlých časoch. Každý pozná pána Štefana, ako pravidelne chodil so svojou karičkou do KNM a odvážal železo. Vždy usmiaty, s každým sa rád porozprával, nikomu nič zlé nespravil. Preto verím, že sa zomkneme a pomôžeme svojim spoluobčanom.
Naše OBČIANSKE ZDRUŽENIE SPOLOČNE navštívi túto rodinu (aktuálne pán Štefan a jeho rodina našli nocľah u svokra ), zabezpečíme im základné veci, ktoré budú potrebovať a zistíme, čo by ešte potrebovali," dodáva Lukáš Turčák z OZ SPOLOČNE.

________________________
Číslo účtu OZ SPOLOČNE:
SK12 8330 0000 0022 0160 4803, FIO banka,
do poznámky prosíme uviesť: Šindelárovci

Za pomoc tejto rodine ĎAKUJEME!!!

Autor: redakcia
Foto: DHZ Ochodnica, L.Turčák

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: