vide vlak nehodaV Čadci sa 16.3.2019 osobný vlak zrazil s nákladným automobilom. Našťastie sa nehoda zaobišla bez zranenia. Na vine bol vodič nákladného automobilu, ktorý nerešpektoval signalizačné znamenie, rušňovodič nafúkal 0,71 promile.

Stanovisko ZSSK: Poľský vodič kamiónu nerešpektoval svetelnú signalizáciu a vošiel vlaku do cesty. Nehodu v Čadci tak nespôsobil rušňovodič ZSSK. Smutnou pravdou ale je, že nášmu rušňovodičovi bolo naozaj namerané 0,34 g alkoholu na liter krvi.

Následnou dychovou skúškou bol alkohol v krvi potvrdený (0,22 g/l). Do práce tak už prišiel pod vplyvom alkoholu. V pondelok s ním bude rozviazaný pracovný pomer pre mimoriadne závažné porušenie pracovnej disciplíny. Na tomto nič nezmení ani vyššie spomínaný fakt, že za nehodu nemohol.
Zároveň bol až do odvolania zvýšený počet mimoriadnych námatkových kontrol na pracoviskách zameraný na zistenie požívania alkoholu. Za posledných desať rokov ZSSK nehodu svojho HKV, ktorej účastníkom by bol rušňovodič pod vplyvom alkoholu (bez ohľadu na to, kto bol na vine), nezaznamenala.

video zdroj: polícia SR

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: