vianoce cadcaTohtoročné sviatky poznačí pandemická situácia. Niektoré podujatia však v Čadci naplánované sú.

K vianočnej atmosfére chce prispieť aj mesto Čadca. Ak to pandemická situácia dovolí, malo by sa konať niekoľko podujatí, samozrejme za dodržiavania prísnych hygienických opatrení.

V areáli Palárikovho námestia bude opäť vianočný strom, pri ňom bude situovaný drevený Betlehem, veselý svietiaci snehuliak a zohriať sa tu môžete aj horiacim čajom či voňavým punčom. Mikuláš tentokrát pozdraví a zavíta medzi deti len online prostredníctvom facebooku (4. 12.).

V pláne sú dva koncerty

"Ak sa výrazne nezmenia nedávno prijaté protiepidemiologické opatrenia, chceme ponúknuť priaznivcom krásnej hudby aj dva koncerty – chrámový Vianočný (13. 12.), v rámci ktorého zaznie krásna hudba v podaní komorného sláčikového zoskupenia Adventure Strings (ktoré tvoria členovia Štátneho komorného orchestra v Žiline) i Novoročný (9. 1. 2021) za účasti hosťujúceho popredného slovenského operného speváka Martina Babjaka," uvádza mesto Čadca.

Filmy a výstavy

V kine Domu kultúry sú na pláne predvianočné filmové zážitky pre veľkých i malých (20. 12.). Od 21. decembra budú môcť milovníci výtvarného umenia obdivovať v mestskej galérii majstrovstvo zakódované v diele významného slovenského maliara Vincenta Hložníka. Tradičnú výstavu Deti a Vianoce si budete môcť opäť pozrieť v priestoroch Domu kultúry v Čadci.

Vianočná kapustnica a ďalšie aktivity

Primátor mesta by, tak ako po minulé roky, rád pozval Čadčanov aj na chutnú vianočnú kapustnicu. Pripravujú sa aj ďalšie aktivity a milé prekvapenia – ak to situácia dovolí. Viac informácií nájdete v blízkom čase na webovej stránke mesta Čadca.

Tradičné podujatia tento rok nebudú

"Uvedomujeme si a je nám ľúto, že vám nemôžeme v rámci jubilejného 30. cyklu Kysucké Vianoce v Čadci ponúknuť aj ďalšie obľúbené a tradičné podujatia, akými sú napr. Vianočné koncerty dvoch mestských základných umeleckých škôl, tematické zvykoslovné programy našich folklórnych súborov, obľúbené Vianočné remeselné trhy spojené s podávaním zabíjačkových špecialít, atraktívny Štefanský pohár či Silvestrovský ohňostroj a privítanie Nového roka či ďalšie očakávané podujatia."

autor: redakcia
foto: mesto Čadca

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: