turzovka vianoceTradičné vianočné trhy v Turzovke sa tento rok nebudú konať, obyvateľov však poteší stromček alebo možnosť zakúpiť si výrobky na predajnej výstave.

Vzhľadom na obmedzenia súvisiace s epidemiologickou situáciou sa tento rok vianočné trhy v Turzovke neuskutočnia.

Poteší však výzdoba, ktorá už je nainštalovaná: "Vianočná výzdoba je už nainštalovaná a bude skrášľovať mesto. Rozsvietenie je naplánované na sviatok sv. Mikuláša. Svetelné reťaze budú skrášľovať stromčeky na pešej zóne, vianočné osvetlenie ozdobilo fasádu Mestského úradu a kultúrneho domu a pred úradom a v parku Juraja Turzu budú žiariť veľké svetelné gule. Vianočné ozdoby ako - zvončeky, sviečky, anjelici, kométy budú osvetľovať uličky mimo centra," hovorí Agáta Machovčáková z úseku mediálneho pôsobenia mesta Turzovka.

Deti sa môžu tešiť na rozsvietený vianočný stromček pred kultúrnym domom a v Šarkparku a na peknú vianočnú výzdobu.

Predajná výstava s výrobkami ľudových remeselníkov

"V priestoroch Mestského múzea Karola Točíka je nainštalovaná Vianočná výstava - od 1. decembra do 18. decembra. Na výstave sú prezentované predajné výrobky vytvorené šikovnými rukami ľudových remeselníkov z Turzovky a okolia spoločne s prácami detí inšpirovanými čarovným obdobím prichádzajúcich vianočných sviatkov. Súčasťou výstavy sú aj drevené výrobky MUDr. Jozefa Marca," uvádza Agáta Machovčáková.

turzovka vianoce v

autor: redakcia
foto: mesto Turzovka

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: