velkonocna vystava turzovkaVýstavu síce momentálne nemôžeme navštíviť, no diela šikovných výrobcov si môžeme pozrieť aspoň na fotografiách.

Mesto Turzovka pripravilo v priestoroch Mestského múzea Karola Točíka aj napriek pandémii výstavu s názvom Veľkonočné tajomstvá.

Svoje výrobky, ako sú kraslice, korbáče, medovníčky a iné dekoratívne predmety vystavujú: Z. Hrdková, E. Janetková, H. Fulierová, D. Baligová, D. Perďochová, B. Chrobáková, D. Cisáriková, K. Kontríková, A. Miníková, A. Bielčíková, M. Jozeková, J. Hnidka, Centrum pre deti a rodiny Bytča - Horný Klečov, Spojená škola Turzovka a Spojená škola sv. Jozefa Turzovka.

velkonocna vystava turzovka v

"Keďže sa naše mesto nachádza v čiernom okrese a  výstavu nie je možné navštíviť, pokochajte sa krásou šikovných výrobcov aspoň na fotografiách," informuje Agáta Machovčáková z úseku mediálneho pôsobenia mesta Turzovka.

Súčasťou výstavy sú aj Moreny – symboly jari. Vytvorili ich žiaci Spojenej školy Turzovka a Špeciálnej základnej školy sv. Jozefa.

"O tom, ktorá Morena je najkrajšia môžete rozhodnúť i vy na facebooku TVT alebo facebooku Kultúrneho domu Turzovka. Bližšie informácie na t. č. 041/ 420 9370," dodáva Agáta Machovčáková.

autor: redakcia
foto: mesto Turzovka

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: