nehoda povina kamionDnes (26.11.2022) v skorých ranných hodinách došlo k vážnej nehode na ceste 1/11 pri obci Povina

Podľa neoficiálnych informácií malo dôjsť k zrážke osobného auta s kamiónom. Podľa informácie zo sociálnej siete jedným s automobilov má ísť o auto taxislužby a zrážka mala tragické následky. Čo presne sa stalo a s akými následkami, budeme priebežne aktualizovať. Po nehode sa okamžite začali tvoriť rozsiahle kolóny v oboch smeroch.

Situáciu na ceste 1/11 smer Žilina (od motorestu Skalka) a pri Budatínskej Lehote, môžete sledovať v časti DOPRAVA

nehoda povina2

Aktualizácia
7:30
- kolóny naďalej pretrvávajú. Vodičom odporúčame obchádzkové trasy

8:30 - Informácia od polície SR: "Od skorých ranných hodín zasahujeme na mieste vážnej dopravnej nehody na ceste I/11 kataster obce Povina, okr. Kysucké Nové Mesto. Došlo k čelnej zrážke vozidiel. Cesta I/11 je neprejazdná. Doprava je odklonená na miestnu komunikáciu obce Povina. Žiadame o trpezlivosť, ohľaduplnosť a rešpektovanie pokynov policajtov na mieste."

9:30 - Žiaľ, predbežná informácia, že nehoda mala tragické následky, sa potvrdila. Podľa našich informácií zomreli následkom nehody dvaja ľudia. Vozidlo taxislužby narazilo do oproti idúceho kamiónu. Po náraze došlo k požiaru osobného automobilu. Záchranári už nedokázali vodičovi taxislužby a jeho zákazníčke pomôcť.

10:00 - kolóny stále pretrvávajú.

11:00 - doprava obnovená, kolóny sa postupne rozpúšťajú

foto nehoda1

foto nehoda1 

Vyjadrenie polície o dopravnej nehode - správa

Dňa 26.11.2022 v skorých ranných hodinách došlo z doposiaľ presne nezistených príčin na ceste prvej triedy č. 11 v katastrálnom území obce Povina, okr. Kysucké Nové Mesto, k čelnej zrážke nákladného motorového vozidla zn. Volvo a osobného motorového vozidla zn. Opel Astra Combi.
Pri dopravnej nehode utrpel 21 ročný vodič a 59 ročná spolujazdkyňa zranenia, ktorým na mieste podľahli. U 26 ročnej vodičky nákladného motorového vozidla vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. U nebohých bola nariadená súdna pitva.

Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

nehoda povina
Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody neprejazdná. Doprava odklonená cez miestnu komunikáciu obce Povina.

Autor: redakcia
Foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: