nehoda knm 2Včera 25.9.2019 sa vo večerných hodinách stala vážna dopravná nehoda na svetelnej križovatke v Radoli - Kysucké Nové Mesto.

Hovorkyňa KR PZ v Žiline Jana Balogová nás informovala o uvedenej nehode, pri ktorej 22-ročný vodič motorového vozidla Seat Altea viedol motorové vozidlo v smere od Žilina v smere Čadca po ceste I/11, kde na križovatke s cestou III/2054 nerešpektoval červený svetelný signál svetelnej signalizácie. Vošiel do križovatky, kde došlo k zrážke s motorovým vozidlom Citroen Jumpy idúcim po komunikácií III/2054 z obce Radoľa, ktoré viedol 29-ročný vodič. Následne prešiel do protismeru, kde sa zrazil s prechádzajúcim vozidlom Škoda Octavia, ktoré viedla 41-ročná vodička. Pri pohybe narazila do vozidla VW Touran idúceho za ňou, ktoré viedol 25-ročný vodič. Pri dopravnej nehody utrpelo predbežne ľahké zranenia celkom päť osôb.

"Alkohol u vodičov polícia nezistila. Celková škoda na vozidlách je odhadnutá na cca 16 000 eur. Okolnosti dopravnej nehody vyšetruje polícia v Čadci," dodala Jana Balogová.

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Niektorých účastníkov nehody museli hasiči vystrihovať zo zdemolovaných vozidiel.

-r-
Foto: Ľubomír Flak

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: