po kysucky cd vPodujatie sa koná v sobotu 4. februára 2023 o 18.00 hod. do Domu odborov v Žiline. Pripravený je pestrý hudobný program.

Nové CD Po Kysucky od ĽH Javorníček a kamarátov nadväzuje na úspešný projekt Muziky z Javorníkov, popri ktorom sa dostalo do rúk autorov veľa zaujímavého materiálu z Kysúc, ktorý doteraz nebol spracovaný.

"Chceme pomocou tohto projektu predstaviť jedinečnú pestrosť a krásu hudobného folklóru, tak "po kysucky" a oživiť zabudnuté najzaujímavejšie miestne herné a spevné prejavy z jednotlivých obcí Kysúc: Zákopčia, Terchovej, Čierneho a ďalších," uvádzajú autori. Z týchto obcí sa na rekonštrukciu podarilo získať dostatočné množstvo zvukových a rukopisných materiálov zozbieraných slovenskými a najmä moravskými zberateľmi.

Milovníci folklóru sa na podujatí môžu zúčastniť v sobotu 4. februára 2023 o 18.00 hod. do Domu odborov v Žiline, kde bude pestrý hudobný program. Viac informácií o programe a účinkujúcich nájdete na webovej stránke http://www.javornicek.sk. Pozrieť si ich môžete aj na Facebooku a Instagrame ĽH Javorníček. Vstupenky na podujatie zakúpite online cez Ticketportal alebo priamo v Dome odborov.

po kysucky cd

autor: redakcia
video: Krajské kultúrne stredisko v Žiline
ĽH Javorníček

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: