krazez zborov 0003V piatok 1.3.2019 v skorých ranných hodinách sa mal 35 ročný muž vlámať do predajne potravín v Zborove nad Bystricou.

Z predajne a zo skladu predajne odcudzil cigarety rôznych značiek, vzal so sebou najmenej 649 krabičiek, ktoré majú hodnotu viac ako 1.800 eur. Muž spôsobil škodu vo výške 266,- eur. Poškodil vchodové dvere a stojany na cigarety, po krádeži sa dal na útek.

Na miesto boli vyslané policajné hliadky aj služobným psom. Pes Oldo Šťastena zachytil pachovú stopu podozrivého muža a po takmer 5 km prenasledovania cez lesný terén policajtov doviedol ku kameňolomu, kde bol podozrivý muž zadržaný.

"Vyšetrovateľka 35 ročného Ivana z Kysuckého Nového Mesta obvinila zo zločinu krádeže a prečinu poškodzovania cudzej veci. Zároveň bol spracovaný návrh na vzatie obvineného do väzby," dodáva policajná hovorkyňa Jana Balogová

„Pes je policajtom tri roky a volá sa Oldo Šťastena. A ako má v mene, šťastena mu dnes naozaj priala. Podarilo sa mu chytiť pachovú stopu, po ktorej hliadku povláčil lesom 5 kilometrov. Doviedol ju až ku kameňolomu, kde policajti podozrivého zadržali. V duchu hesla: vyňuchať a chrániť,“ uvádza polícia na sociálnej sieti.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať