posta zborov nad bystricou 005Práce, ktoré momentálne prebiehajú by sa mali dokončiť v septembri.

V Zborove nad Bystricou momentálne prebieha modernizácia pobočky Slovenskej pošty. Stavebné práce v priestoroch pošty budú trvať do 10. septembra 2021 a prví klienti môžu začať využívať služby vynovenej pošty v pondelok 13. septembra 2021.

V súčasnosti je témou rušenie pobočiek slovenskej pošty, ktoré sú z ekonomického hľadiska nerentabilné a verejnosťou málo využívané. "Takéto reštriktívne opatrenie sa dotkli aj niektorých pobočiek slovenskej pošty na Kysuciach a starostovia týchto obcí sa snažili vyvinúť maximálne úsilie, aby boli služby, ktoré ponúka pošta na ich územiach zachované, avšak bez pozitívneho výsledku," uvádza starosta Zborova nad Bystricou Juraj Hlavatý.

posta zborov nad bystricou v

O pošte v obci hovorí: "Opačná situácia s pobočkou slovenskej pošty nastala na základe iniciatívy vedenia Obce Zborov nad Bystricou, kde sa obec a slovenská pošta vzájomne dohodli na modernizácií jej priestoroch.

Priestory v ktorých sa prevádzka nachádza, sú vo vlastníctve Obce Zborov nad Bystricou a všetky náklady na modernizáciu v plnej výške sa hradia z obecného rozpočtu. Slovenská pošta do modernizácie investuje výrobou a nákupom nového zariadenia, ktoré bude spĺňať všetky praktické požiadavky modernej pošty."

autor: redakcia
foto: Zborov nad Bystricou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: