test turzovkaOproti minulotýždňovému testovaniu zaznamenali v Turzovke výrazný pokles pozitívnych výsledkov. Z minulotýždňových 4,89% na menej ako 1%.

"2. kolo plošného testovania v Turzovke prebehlo bez problémov. V šiestich odberných miestach sa počas tohto víkendu prišlo otestovať celkovo 3739 osôb, čo je len o 149 menej ako počas prvého kola. Potešiteľné je však najmä, že počet pozitívnych prípadov výrazne poklesol. Minulý týždeň to bolo 190 prípadov, ale tentoraz len 37. To znamená, že v percentuálnom porovnaní miera pozitivity v Turzovke klesla z 4,89% na menej ako 1%," uvádza Mgr. Agáta Machovčáková z úseku mediálneho pôsobenia mesta Turzovka.

Testovanie prebiehalo takmer bez čakania

K dispozícii bolo šesť odberných miest. V sobotu ráno sa pri všetkých z nich tvorili mierne rady, v neskorších hodinách a počas nedele sa takmer nečakalo. Odberné tímy boli zohrané a ľudia disciplinovaní.

test turzovka v

"Prosíme všetkých, ktorí obdŕžali certifikát o pozitívnom výsledku a aj osoby žijúce v ich domácnosti, aby dodržiavali karanténu a nevystavovali riziku nakazenia iných. Občanov, ktorí sa testovania nezúčastnili a neplatí pre nich výnimka žiadame, aby dodržiavali zákaz vychádzania nariadený vládou SR.

Mesto Turzovka ďakuje všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k úspešnému priebehu tejto organizačne náročnej akcie. Zvlášť ďakuje príslušníkom ozbrojených síl, zdravotníkom, policajnému zboru, dobrovoľníkom a administratívnym pracovníkom," dodáva Agáta Machovčáková.

autor: redakcia
foto: mesto Turzovka

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: