stara bystrica oslavy zvrchovanostiOslavy zvrchovanosti aj súťaž vo varení gulášu. Pozrite si náš prehľad podujatí na tretí júlový víkend.

Piatok 14.7.

V Starej Bystrici bude od 18:00 prebiehať medzinárodná hasičská súťaž a pohár starostu obce na Rínku sv. Michala Archanjela.

Sobota 15.7.

V sobotu bude v Starej Bystrici prebiehať hlavný program Osláv zvrchovanosti. Budete môcť vidieť vystúpenia miestnych a regionálnych interpretov, večer zapália vatru zvrchovanosti. Záver dňa bude patriť kapelám Metalinda a Arzén. Na celé podujatie je voľný vstup.

Na Dedovke v Oščadnici sa bude konať 12. ročník súťaže vo varení gulášu. Počas celého dňa sa môžete tešiť na rôzne súťaže.

Ak máte záujem si urobiť výlet, navštívte Château Gbeľany, kde sa bude bude konať zraz historických vozidiel a ochutnávka grilovaných špecialít. Na podujatí bude aj možnosť zakúpiť remeselné výrobky a čaká vás aj kultúrny program.

V Čadci môžete vo večerných hodinách zavítať na Expres street party. O 18:00 hod vás na Matičnom námestí privítajú moderátori Rádia Expres, na podujatí vystúpia Emma Drobná, Dominika Mirgová, Majself a ďalší. Vstup je zadarmo.

Nedeľa 16.7.

V skanzene vo Vychylovke si pre vás pripravili podujatie, ktoré priblíži ako sa spracováva a používa ľan. Súčasťou podujatie je folklórne vystúpenie FS Dedovanka.

Prehľad podujatí v našej aplikácii

Naša aplikácia vám ponúka možnosť vidieť, kedy sa konajú najbližšie podujatia. Stiahnite si aplikáciu Kysuce >>

autor: redakcia
foto: archív obce Stará Bystrica

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: