ipm skaliteNárodná diaľničná spoločnosť 13. februára otvorila prvé informačno-predajné miesto (IPM) v  na hraniciach s Poľskom a to v obci Skalite. Otvorené bude nepretržitej 24 hodinovej prevádzke.

Ide už o štvrté IPM v poradí. Cestujúci z Poľska si na tomto mieste môžu urobiť prestávku, občerstviť sa či zakúpiť mýto alebo diaľničnú e-známku.

"V novom IPM v Skalitom si našlo zamestnanie celkom 7 pracovníkov, ktorí sú prevažne z našej obce. Prajeme im veľa spokojných zákazníkov" dodáva starosta obce Jozef Cech

ipm skalite4

Nová vstupná brána

Hraničné obchodné miesto na vstupe do Slovenskej republiky z Poľska sa nachádza v km 0,2 a je súčasťou úseku diaľnice D3 Svrčinovec – Skalité.
Nové IPM môžu návštevníci využiť v nepretržitej 24 hodinovej prevádzke.

V priestoroch IPM nájdu motoristi wifi pripojenie, bezbariérové toalety so systémom Eurokľúč, občerstvia sa kávou či ľahkým snackom. Okolie IPM je v exteriérovej časti prispôsobené potrebám motoristov s možnosťou odpočinku. K dispozícii je aj parkovisko.

ipm skalite5

"IPM sme ako pilotný projekt spustili v roku 2013, kedy boli otvorené prevádzky v Brodskom na hraničnom priechode s Českou republikou a v Čunove na hraničnom priechode s Maďarskom. Otvorenie preukázalo ich opodstatnenie, nielen v oblasti predaja diaľničných známok, ale aj v oblasti podpory cestovného ruchu na Slovensku. V júni 2016 sme otvorili aj IPM na hranici s Rakúskom v Jarovciach." dodáva podpredseda predstavenstva NDS Ladislav Dudáš.

Autor: redakcia
Foto: obec Skalite

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: