povina pomoc ukrajinaÚtočisko sa nachádza v urbárskom dome, potrebné veci podarovali obyvatelia obce.

Pre ženy a deti z Ukrajiny je v Povine pripravené  núdzové ubytovanie. Starostka obce Alena Dudeková informovala o úmysle poskytnúť pomoc minulú stredu 16.3., kedy obyvateľov obce poprosila o obliečky, deky, prestieradlá, uteráky, hračky. V priebehu jedného dňa pripravili v urbárskom dome nocľah pre 30 žien a detí z Ukrajiny.

povina pomoc ukrajina v

"Veľmi pekne ďakujeme DHZO Povina Vladko Králik a Miňo Kubala, Aďka a Romanko Mikovci, ktorí s Miňom pomáhali a priviezli palety pod matrace, aby neboli na zemi. Za pomoc ďakujeme aj bratrancovi Peťovi a našej Vierke.
Najmä však patrí obrovské poďakovanie všetkým ľuďom, ktorí nám darovali všetky potrebné veci. Len vďaka VÁM sme dnes mohli vybaviť dočasné útočisko pre mamičky s deťmi. Pozdravujeme aj Innu a Irinu, Ukrajinky, ktoré už sú ubytované v našej obci a dnes priložili ruky k dielu a pomáhali spolu s nami pri prácach v urbárskom." uvádza A. Dudeková.

"Obrovské ďakujeme za prejavenú empatiu a pomoc, myslím, že sme ešte len na začiatku🙏 držme sa, spolu to zvládneme," dodáva A. Dudeková.

autor: redakcia
foto: obec Povina

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: