povina vyucovanieŽiaci druhého stupňa sa do školy v pondelok 7.12.2020 nedostali.

Pre žiakov druhého stupňa chceli v Povine začať aspoň v určitej miere s vyučovaním, ale nemohli. Obec chcela zabezpečiť skupinové vyučovanie - triedy mali byť rozdelené na skupinky po 5 žiakov. Táto skupinka mala chodiť do školy, zvyšní spolužiaci by sa učili dištančne. V nasledovnom týždni by sa vymenili.

Na vstup do školy však deti potrebovali test. Vláda totiž v piatok 4.12.2020 zverejnila vyhlášku, ktorou podmienila vstup v pondelok do školy absolvovaním testu. Vyhláška však bola vydaná večer a najbližšie odberné miesto bolo v Kysuckom Novom Meste, kde sa odbery končili v piatok o 15:00. Keďže sa počas víkendu netestovalo tak nebolo možné splniť podmienku vyhlášky.

Čakanie na ďalšie kroky

"Momentálne čakáme na manuál, ktorý má byť jednotným dokumentom pre všetky školy, nakoľko skupinové vyučovanie zrušili. Čo ma však teší, zatiaľ januárový nástup do školy nie je podmienený testovaním," uvádza starostka Poviny Alena Dudeková.

O testovaní hovorí: "Podmienené testovanie žiakov som považovala za nemorálne, nakoľko do kín, obchodných domov či lyžiarskych stredísk sa testy nevyžadovali. Ak tie testy hrali až takú obrovskú rolu, prečo sa teda druhý stupeň nepustil do škôl po prvom, či druhom celoplošnom testovaní? Prevažná väčšina rodičov s testovaním nesúhlasila."

autor: redakcia
foto: obec Povina

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: