kradez nova bystricaV Novej Bystrici a okolí v poslednom čase bolo zaznamenaných niekoľko hlásení o vykradnutí rekreačných objektov, čo nám potvrdila aj polícia. Prípady vyšetruje.

Z reakcii obyvateľov a tiež poškodených vieme, že v poslednom čase došlo k vykradnutiu viacerých objektov, nie všetky však boli nahlásené na polícii.

"Obvodné oddelenie Policajného zboru Stará Bystrica realizovalo vyšetrovanie: krádež vlámaním dňa 12.11.2022 do 3 susediacich chát v obci Nová Bystrica, škoda ešte nie je vyčíslená. Obvodné oddelenie Policajného zboru Stará Bystrica taktiež vyšetruje krádež vlámaním zo dňa 22.10.2022 do chaty v obci Klubina, škoda ešte nie je vyčíslená," informovala nás Zuzana Šefčíková hovorca z oddelenia komunikácie a prevencie z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Zlodeji "úradujú" v Bystrickej doline

Zisťovali sme, či zlodeji operujú aj v iných častiach Kysúc. "Na útvaroch Odboru poriadkovej polície v Čadci neevidujeme zvýšený nápad vykradnutých objektov v iných lokalitách na Kysuciach. Vyššie spomenuté prípady pochádzajú z Bystrickej doliny o čom bola poskytnutá informácia z OO PZ Stará Bystrica." dodala hovorkyňa.

Polícia tiež vyzýva na obozretnosť a žiada majiteľov rekreačných objektov aby si svoje objekty skontrolovali, či ich majú zabezpečené. Na prvý pohľad si okoloidúci vôbec nemusí všimnúť, že objekt je narušený a je napríklad vylomený zámok. Taktiež odporúča nenechávať si drahé veci, vybavenie či náradie na chatách.
Ak už zistíte, že sa niečo na vašej chate stalo, že bolo zaznamenané vlámanie, snažte sa ničoho nedotýkať, nechodiť po objekte a zavolajte políciu.

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: