chirurgicka ambulancia medmedical oscadnica 001Leto je čas prázdnin, zábavy, oddychu ale aj častých úrazov či zranení. V Medmedical Klinik máte možnosť vyšetrenia v rámci úrazovej chirurgie, rtg pracoviska, rehabilitácií pod jednou strechou. Viac nám porozpráva Mgr. Ľubomíra Mitková.

Pani Mitková, k akým najčastejším úrazom dochádza v letnom období?

V tomto období sú to najčastejšie úrazy pri športe, spôsobené narazením alebo spadnutím, vznikajú rôzne zlomeniny, vykĺbenia, zvrtnutia, natiahnutia svalov a pod. Dôležitá je aj prevencia nepodceňovať rozcvičku a používať ochranné pomôcky pri športových aktivitách.

Povedali by ste nám viac o možnostiach vyšetrenia pri úraze či poranení v Medmedical Klinik?

Samozrejme, naša klinika ponúka pre pacientov zdravotnú starostlivosť v odbore chirurgia, traumatológia či ortopédia pre detských aj dospelých pacientov. V prípade úrazu alebo podozrení na úraz je možné ošetrenie ihneď na traumatologickej ambulancii, následne vieme diagnostikovať stav úrazu na našom rtg pracovisku, príp. sonografickej ambulancii. Disponujeme moderným a kvalitným rtg prístrojom s nízkou radiačnou záťažou. Pacienti sa na nás môžu obrátiť aj s inými ťažkosťami napríklad s reznými poraneniami, popáleninami a podobne.

chirurgicka ambulancia medmedical oscadnica 002

chirurgicka ambulancia medmedical oscadnica 003

Aké ambulancie sa zaoberajú poskytovaním zdravotnej starostlivosti pri úrazoch a poraneniach ?

V tejto odbornej starostlivosti sa venujeme v ambulancii úrazovej chirurgie, chirurgie, v ortopedickej ambulancii pre deti a dospelých a následne sa pacienti rehabilitujú na pracovisku fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.

Akí lekári špecialisti na spomenutých ambulanciách u Vás pracujú?

MUDr. Peter Vereš – lekár z odboru ortopédie, MUDr. Olexander Bodnar a MUDr. Miroslav Louda – z odboru úrazovej chirurgie, MUDr. Abdulla Al Hakim – z odboru fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.

mudr bodnarMUDr. Olexander Bodnar

mudr loudaMUDr. Miroslav Louda

Je leto, ľudia často trpia aj črevnými ťažkosťami, bolesťami brucha. Je možné sa obrátiť u vás aj s takýmito problémami?

Pacienti s takýmito ťažkosťami ako sú bolesti brucha ,hnačky, zvracanie môžu navštíviť našu chirurgickú ambulanciu, kde budú komplexne vyšetrení vrátanie krvných odberov, sonografického vyšetrenia brucha, prípadne podaním infúznej liečby na našom dennom stacionári.

Na ultrasonografické vyšetrenie je potrebné odporúčanie?

Nie netreba, stačí sa telefonicky ozvať, že máte akútne ťažkosti a chcete prísť na ultrasonografické vyšetrenie– poskytneme Vám rýchly termín na vyšetrenie aj bez odporúčania všeobecného lekára. Ultrasonografické vyšetrenia u nás vykonáva MUDr. Amir Ghaedi, ktorý má skúsenosti v odbore viac ako 20 rokov.

Ako sa dá u vás využívať rehabilitačná liečba?

Na rehabilitačnú liečbu je potrebné rozpis procedúr od rehabilitačného lekára, ktorý Vám rozpis procedúr pripraví priamo u nás na klinike. Venujeme sa pacientom po úrazoch, operáciách či akútnych alebo chronických bolestiach. Poskytujeme viacero druhov rehabilitačných procedúr ako sú napr. elektroliečba, magnetoterapia, laser, masáže, rôzne druhy cvičení. V súčasnosti sme začali vykonávať aj McKenzie metódu a metódu SM systém.

foto medmedical

Kde sa môžu pacienti informovať o možností vyšetrenia v akútnych stavov?

Pacienti nás môžu kontaktovať na naše Call Centrum na t.č. 041/5092 112, 041/5092 113, 0947 901 112, 0949 000 113, 0940 988 877.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: