nemocnica cadca operaciePočet operačných výkonov sa zvyšuje, nemocnica preto investovala do nového operačného stola na chirurgickom oddelení.

V Kysuckej nemocnici v Čadci sa kvôli zvyšujúcemu sa počtu operačných výkonov rozhodli investovať do nového moderného operačného stola na chirurgickom oddelení. Stôl kúpila nemocnica za cca. 42 300 EUR. Vedenie nemocnice o investícii informovalo na sociálnej sieti aj s informáciu, že stôl už slúži pacientom.

nemocnica cadca operacie 1 

nemocnica cadca operacie 2 

V nemocnici plánujú v tomto roku roku na chirurgické oddelenie zakúpiť aj nový laparoskopický prístroj.

Na neurologické oddelenie pribudne unikátny robotický rehabilitačný prístroj

Riaditeľ nemocnice Martin Šenfeld informuje, že už onedlho dostane neurologické oddelenie nový unikátny robotický rehabilitačný prístroj, slúžiť bude pacientom po cievnej mozgovej príhode. Kúpa je okrem pomoci z iných finančných prostriedkov umožnená aj vďaka výťažku z charitatívneho futbalového turnaja starých pánov, ktorý sa konal v Rakovej.

V súvislosti s touto akciou vyslovil M. Šenfeld poďakovanie: "ĎAKUJEME všetkým, čo sa zúčastnili turnaja starých pánov v Rakovej, ako aj organizátorom na čele s Patrikom Elsnerom za veľmi kvalitné športové podujatie umocnené myšlienkou pomôcť našej nemocnici. Výťažok z tejto akcie bude pridaný k ďalším finančným prostriedkom, ktoré sa nám podarilo získať a už onedlho naše neurologické oddelenie dostane nový unikátny robotický rehabilitačný prístroj, ktorý bude slúžiť našim pacientom po cievnej mozgovej príhode."

autor: redakcia
foto: Kysucká nemocnica, M. Šenfeld

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: