detske oddelenie cadcaDetské oddelenie je v súčasnosti dočasne presťahované na šiestom poschodí v internistickom pavilóne.

V súčasnosti prebiehajú rekonštrukčné práce na detskom oddelení v Kysuckej nemocnici v Čadci. Detské oddelenie je preto dočasne presťahované na šiestom poschodí v internistickom pavilóne.

Riaditeľ KNsP Čadca Martin Šenfeld uvádza: "Rekonštrukciu detského oddelenia, spolu s ďalšími projektmi, sme pôvodne chceli financovať z plánu obnovy, ale neuveriteľné obštrukcie síce pribrzdili naše plány, ale nezastavili... Na uvedených zámeroch sme neprestali pracovať - veď sa nám dostalo množstvo povzbudení od vás - ľudí z nášho regiónu, preto sme začali intenzívne hľadať iné možnosti, ako zabezpečiť realizáciu tohto projektu."

Rekonštrukcia existujúcich priestorov aj realizovanie prístavby

detske oddelenie cadca2M. Šenfeld ďalej informuje, že v prvej etape začínajú s rekonštrukciu existujúcich priestorov detského oddelenia: "Oslovili sme podnikateľské subjekty v našom regióne a naše občianske združenie s prosbou o pomoc.

Rozhodli sme sa pre netradičné riešenie, keď na rekonštrukcii sa bude podieľať viacero subjektov, ktoré nám postupne väčšinou sponzorsky pomôžu každý v rámci svojich možností (napr. jedna spoločnosť nám kompletne prerobí sociálne zariadenia, druhá jednotku intenzívnej starostlivosti, tretia poskytne pracovníkov na rekonštrukciu podláh, štvrtá na rekonštrukciu stropov a podhľadov, ďalšia nám pomôže s nákupom zariaďovacích predmetov, občianske združenie s nákupom prístrojovej techniky, niektoré stavebniny poskytnú stavebný materiál a samozrejme aj my pridáme ruku k dielu, aby sa celá rekonštrukcia podarila)."

Druhá etapa je zatiaľ v projektovej fáze, kde chcú realizovať prístavbu, ktorá dorieši priestorový problém.

nemocnica cadca

"Som šťastný, že sme sa napokon dopracovali k realizácii tohto zámeru. Ďakujeme všetkým, ktorých pomoc si veľmi vážime a zverejníme pri kompletizácii celého diela. V súčasnosti je detské oddelenie dočasne presťahované na šiestom poschodí v internistickom pavilóne. Prosíme o trpezlivosť a toleranciu počas rekonštrukčných prác," dodáva M. Šenfeld.

autor: redakcia
foto: Kysucká nemocnica v Čadci

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: