zariadenie seniori krasnoMesto poskytuje opatrovateľskú službu seniorom, ktorí sú doma odkázaní na cudziu pomoc. Službu bude ďalej rozvíjať stavbou nového moderného zariadenia opatrovateľskej služby.

Mesto Krásno nad Kysucou pomohlo zabezpečiť umiestnenie v ústavoch sociálnych zariadení ľuďom, ktorí boli odkázaní na niekoho starostlivosť. Zariadenia patria pod Samosprávny kraj. Okrem toho majú občania možnosť aj privátnych zariadení, ktoré sú finančne náročné.

„Skupine seniorov, ktorí boli doma odkázaní na cudziu pomoc, mesto im poskytlo opatrovateľskú službu. Vedenie mesta si je vedomé, že tieto služby treba zdokonaľovať a rozvíjať. Preto začalo s výstavbou moderného zariadenia opatrovateľskej služby. Na dvoch poschodiach poskytneme celoročnú opateru ľudom z nášho mesta," hovorí primátor Jozef Grapa.

zariadenie krasno 003

Celodenná starostlivosť

Ako ďalej uvádza, zariadenie bude rodinného typu. "Klienti budú mať v jedno a dvojposteľových izbách zabezpečenú celodennú starostlivosť. Tento spôsob starostlivosti rodinného typu bude vyššieho komfortu s tým, že v jednotlivých bunkách bude maximálne 6 klientov, ktorí budú mať k dispozícii jednu bytovú jednotku s kuchynkou, obývačkou, sociálnym zariadením a ubytovacie izby.

Je samozrejmosťou, že bude bezbariérové, s výťahom a odborným zázemím, ktorá poskytne sociálnu a zdravotnú starostlivosť, preto ho bolo potrebné umiestniť v blízkosti zdravotného strediska“, informuje primátor J. Grapa.

zariadenie krasno 002

Mesto informuje, že práce pokračujú v rýchlom tempe a v týchto dňoch sa začína s konštrukciou krovu. V krátkej dobe bude zastrešené a nasledovať budú ďalšie práce v interiéri.

autor: redakcia
foto: mesto Krásno nad Kysucou 

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: