zima skalitePočasie sa za posledné dni mení zo dňa na deň ako na hojdačke. Strieda sa nám príjemné jarné počasie s typickým zimným.


V kysuckých obciach s vyššou nadmorskou výškou -  Makov, Skalité, Nová Bystrica... počas noci a dnešného rána nasnežilo a následne skomplikovalo premávku. Na horskom prechode Makov mali problém najmä kamióny a nákladné vozidlá. Česká polícia odkláňala osobnú dopravu na prechod Bíla, práve kvôli komplikovanej situácii na ceste a stojacím kamiónom.

Dnešné ochladenie ktoré priniesol aj dážď a vo vyšších polohách sneženie má cez víkend najmä v nedeľu vystriedať výrazné oteplenie. Sneh na cestách by sa nemal udržať.

 

Sneh nám pripadol aj na svahoch v lyžiarskych strediskách, preto sa dá využiť tento čas na príjemné chvíle strávené na svahu a zalyžovať si ešte v tejto lyžiarskej sezóne. Strediská hlásia stále dostatočné množstvo snehu.
Stredisko Snowparadise v Oščadnici si na tento víkend pre vás pripravili možnosť zalyžovať si už v skorších ranných hodinách. Konkrétne na Lalíkoch v Dedovke bude v prevádzka spustená o 1 hodinu skôr a to už túto sobotu 16. marca!

 

Aktuálne informácie o počasí v jednotlivých lokalitách nájdete v časti  "Počasie"

Foto: M. Korbašová, Skalité

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať