nafukovacia halaTenisti v Čadci dlhé desaťročia postrádali vhodné zázemie pre svoj šport. Teraz však konečne získajú nafukovaciu halu a dvorce, ktoré budú mať najvyšší štandard, čo predstavuje veľmi významný prínos pre ich tenisovú komunitu.

Pred niekoľkými dňami sme informovali o aktivite pri športovom areáli v Čadci, kde bolo badať stavebný ruch. Súčasné staré oplotenie bolo nahradené novým a ako sme vtedy informovali, neostane len pri oplotení. Športový areál v Čadci sa má zmeniť na nepoznanie.

Na našu otázku, aké sú ďalšie plány v tomto areáli nám odpovedal primátor mesta Čadca Matej Šimášek: „Pripravujeme komplexnú rekonštrukciu celého športového areálu. Jeho unikátna poloha v meste je jeho obrovskou výhodou. Aktuálne dokončujeme prvú fázu rekonštrukcie štadiónu z Fondu na podporu športu a zároveň môžem povedať, že je schválená dotácia na výstavbu multifunkčnej nafukovacej tenisovej haly v areáli bývalých kurtov pri športovej hale.“

V Čadci vyrastie nová nafukovacia tenisová hala

Tenisti v Čadci dlhé roky nemali vhodné zázemie pre svoj šport, aj keď v minulej sezóne prvú ligu. Nafukovacia tenisová hala s primeranými dvorcami už býva bežné aj v menších mestách v Čadci však niečo podobné chýba.

To sa však zmení v blízkej budúcnosti. Vďaka podpore primátora mesta Čadca Mateja Šimáška, Fondu na podporu športu a investíciám od ekonomickej skupiny TERAZ, a.s. ktorá sa stala partnerom v projekte Vitality Park a vlastní pozemky vedľa futbalového štadióna, kde sa hala postaví, dostanú športovci konečne novú nafukovaciu halu s tromi kurtmi najvyššieho štandardu.

Hala bude mať tvrdý povrch rovnaký ako pri grandslamovom turnaji Australian Open, čo bude obrovskou radosťou pre tenistov v Čadci.
multifunkcna hala

Ďalším významným partnerom projektu je mesto Čadca a jeho primátor Matej Šimášek, ktorý bol ústretový a nápomocný pri tvorbe projektu a žiadosti o dotáciu Fond na podporu športu.

Fond na podporu športu žiadosti mesta vyhovel a poskytol dotáciu 270-tisíc eur, ktorá pokryje polovicu nákladov na výstavbu haly. Druhú polovicu zafinancujú partneri projektu z vlastných zdrojov.

„Aktivity Tenisového klubu Čadca a spoločnosti Vitality park registrujeme už dlhšiu dobu. V tomto smere je dôležité spomenúť meno Miloša Hermana, tenisového nadšenca, ktorého považujeme za dušu celého projektu. Aj napriek smutným udalostiam, ktoré nás zastihli, som veľmi rád, že jeho štafetu prevzali jeho nasledovníci a projekt sa nám spoločne podarí zrealizovať,“ informoval primátor mesta Čadca Matej Šimášek.

tenisova hala0

Podľa primátora sa im spoločne podarilo veľmi rýchlo pripraviť inžinierske siete, získať stavebné povolenie a zabezpečiť financovanie projektu.

tenisova halašportový areál v Čadci

tenisova hala1aktuálny stav tenisových dvorcov

„Zvýrazniť chcem v tomto smere aj efektívnu spoluprácu verejného a súkromného sektora, ktorá veľmi rýchlo zabezpečila náš cieľ. Verím, že multifunkčná hala bude prínosom nielen pre mesto Čadca, ale aj celý región, pričom ju môžu využívať nielen tenisti, ale aj iní športovci,“ uviedol Matej Šimášek.

Ich cieľom je dokončiť halu do konca tohto roka, aby ju mohli využívať už v nasledujúcej zimnej tenisovej sezóne. Takže tenisti v Čadci sa majú na čo tešiť!

Prečítajte si aj: Športový areál v Čadci čakajú veľké zmeny. Začalo sa s výstavbou nového oplotenia

Autor: redakciaAk Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: