mlady vodic alkoholPolicajná hliadka ho zastavila v sobotu 13.11.2021 krátko po polnoci. Čelí obvineniu z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Policajná hliadka zastavila v sobotu 13.11.2021 krátko po polnoci 17-ročného mladíka, ktorý viedol osobné motorové vozidlo Peugeot. "Počas kontroly sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,13 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu, pričom opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu," uvádza Polícia SR.

Následné vyšetrenie ukázalo, že mladý muž ani nie je držiteľom vodičského oprávnenia. Teraz čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Jazda pod vplyvom alkoholu môže dopadnúť tragicky

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život ani životy ostatných účastníkov cestnej premávky. "Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie."

autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: