srdce cadcaV pondelok 9.5. si viacerí všimli novinku. V parku pribudla lavička v tvare srdca. Zamilované páry si tam môžu dať aj svoj zámok.

Opýtali sme sa autora srdca Vladimíra Malíka, kde vznikla myšlienka osadenia srdca.

"Čadca má veľmi málo umeleckých artefaktov či zaujímavých miest na ktoré by ste sa opakovane vracali. Lavička v tvare srdca na fotenie síce nie je žiadna novinka, po Slovensku takých nájdete veľa, no tu v blízkom okolí nič také nie je. Preto som sa rozhodol ísť týmto smerom. Aj keď niektorí hovoria, že je to gýč a okukané, pre iných je to niečo milé, čo oživí dané miesto."

Ako ste vyberali miesto, prečo park pri Kysuci?

"Mne sa odjakživa páčilo toto miesto. Je niečím zaujímavé. V pozadí sa nachádza sútok riek, kde sa Čierňanka vlieva do rieky Kysuca."

lavicka srdce cadca

Kto vám s tým pomáhal?

"Robil som to so svojím dobrým kamarátom Romanom Družkovoským z Hričova. Ten vie dobre narábať s kovom. Bola to pre mňa zaujímavá skúsenosť a aj som sa pri tom niečo naučil. Obdivujem ľudí, ktorí vedia takto narábať a tvarovať rôzne materiály. Na srdci je pripravený aj priestor na zavesenie zámkov zamilovaných ... včera tam už niekto jednu zavesil ... potešilo ma to. Materiál a všetko okolo výroby išlo na moje náklady. Chcel som darovať svojmu mestu lavičku - zaujímavú, inú... Dúfam, že sa to podarilo."

Veríme, že si ľudia obľúbia toto miesto a občas uvidíme aj pekné foto.

autor: redakcia
Foto: V. Malík

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: