terasy cadca01Najväčším prekvapením v uvoľňovaní opatrení okrem spojenia druhej a tretej fázy je zrejme otvorenie vonkajších terás reštaurácií, krčiem či bistier. Od dnes si môžete s dodržaním striktných pravidiel vypiť kávičku aj na terase.

Epidemiologická situácia na Slovensku je dobrá a tak si môžeme dovoliť uvoľniť opatrenia viac, ako sme to pôvodne plánovali. Zhodli sa na tom odborníci v konzíliu. Plán otvárania ekonomiky v pondelok predstavil premiér Igor Matovič, kde upresnil, že od stredy sa otvoria všetky prevádzky s dodržaním potrebných opatrení.

delnicky terasa2Otvárajú sa vonkajšie terasy a posedenia


Čo musí splniť takáto otvorená terasa:

  • Okraje stolov musia byť dva metre od seba
  • Pri stole môžu sedieť dvaja ľudia alebo rodičia s deťmi
  • Dezinfekcia stolov a všetkých dotykových plôch po každom zákazníkovi
  • WC pre zákazníkov: možnosť dezinfekcie na ruky, dezinfekcia priestoru každé dve hodiny

Terasa v Del Nicky otvorená od 7.5.2020

"Priatelia, otvárame pre Vás posedenie vonku na našej malej terase, tak sa kľudne zastavte! Ak spoločne a zodpovedne dodržíme všetky hygienické a bezpečnostné pravidlá, tak obedu či kávičke na terase už nič nebráni.
Máme pre vás pripravené aj chutné domáce - ručne robené pirohy na sladký aj slaný spôsob. Čoskoro budeme terasu počas chladnejších dni pre vaše lepšie pohodlie aj vyhrievať." hovorí Veronika Koperová z Del Nicky

terasy cadca01 terasy cadca01a

Od štvrtku otvára svoju terasu aj Pizza Vanesa

"Na začiatok sa budeme jedlo podávať opatrne, záleží nám na bezpečnosti zákazníkov aj personálu. Teraz sa sústreďujeme najmä na rozvozy jedál o ktoré je záujem. Hojne je využívané aj výdajné okienko" hovorí nám majitel reštaurácie Zdenko Šutý.
"Tešíme sa na vašu návštevu na terase, kde si môžete po dlhom čakaní vychutnať aj čapované pivko:-) " dodáva na záver

terasy cadca03 terasy cadca02

 

Reštaurácia Tatra Inn:  "Áno, terasu v TATRE otvoríme za určených podmienok" informovala majiteľka Zuzana Plechová.

 

Od piatku otvoria terasu aj v Hoteli Husárik

"Čaká nás pekný víkend a my máme pre Vás skvelú správu! Otvárame našu vonkajšiu terasu v piatok 08.05.2020 o 10:00 hod. Aj Vy sa môžete po dlhej dobe osviežiť naším domácim pivom HUSÁR !! :)
Rovnako bude terasa otvorená aj cez víkend. Všetko je pripravené, tešíme sa na Vašu návštevu!" informoval majiteľ hotela, pán Murčo.

terasa husarik

Za prísnych hygienických opatrení sa otvárajú aj kaderníctva, holičstvá, pedikúry a manikúry, kozmetika a soláriá, múzeá, galérie, knižnice, krátkodobé ubytovanie ale aj stravovacie služby.

fazy uvolnovaniaJednotlivé fázy uvoľňovania opatrení. Od stredy sa spúšťa 2. a 3. fáza. Foto: Úrad vlády

 

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: