unik NL z vagonaVčera, 22. júla 2020 bol hasičom nahlásený únik nebezpečnej látky na Železničnej stanici v Čadci. Jednalo sa o únik hydroxidu sodného zo stojaceho vagóna.

Dňa 22. júla 2020 krátko pred 16:45 hod. bol na Krajské operačné stredisko HaZZ v Žiline ohlásený únik nebezpečnej látky z vagóna v blízkosti Železničnej stanice v Čadci. Zasahovali hasiči z Hasičskej stanice v Čadci.

Po príjazde hasiči zistili, že sa jedná o únik hydroxidu sodného zo stojaceho vagóna na koľaji č.6 mimo hlavného nástupišťa Železničnej stanice v Čadci.

"Išlo o netesný uzáver vagóna vo vlaku smerujúceho do Českej republiky, z ktorého po kvapkách vytekala nebezpečná látka. Hasiči zachytili vytečené množstvo cca 1 dcl do nádoby a zlikvidovali pomocou sorbentu. Netesnosť na uzávere vyplnili havarijným tmelom, čím bol únik zastavený. Na miesto sa dostavila dispečerka z Českých dráh a hliadka PZ SR. Hasiči zasahovali pomocou autonómnych dýchacích prístrojov." informoval Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského záchranného zboru v Žiline.

Autor: redakcia
Foto: HaZZ

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: