poziar stavbaPožiar bol ohlásený včera 18.11.2020 v miestnej časti Drahošanka v Čadci, išlo o drevenú stavbu v rómskej osade.

Včera 18.11.2020 bol krátko pred 16:45 hod. nahlásený na Krajské operačné stredisko HaZZ v Žiline požiar v miestnej časti Drahošanka v Čadci. Išlo o požiar obývanej drevenej stavby. Na mieste zasahovali hasiči z Hasičskej stanice v Čadci.

"Po príchode bolo zistené, že ide o požiar drevenej stavby v rómskej osade v plne rozvinutej fáze horenia. Bola nasadených sedem hasičov s tromi kusmi hasičskej techniky. Hasičom sa podarilo požiar po 18-tej hodine lokalizovať," informuje mjr. Ing. Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského záchranného zboru v Žiline.

Hasenie trvalo takmer tri hodiny

Požiar sa podarilo uhasiť po takmer troch hodinách, hasiči pri tom museli postupne odstraňovať skryté ohniská požiaru keď rozoberali drevenú konštrukciu.

"Pri hasení bolo použitých cca 18 tisíc litrov vody. Hasiči zasahovali s autonómnymi dýchacími prístrojmi. K zraneniu osôb nedošlo. Na miesto bol privolaný zisťovateľ príčin požiaru. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania," dodáva o požiari Michal Kypus.

autor: redakcia
foto: ilustračné - pixabay.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: