odstavka elektriny cadcaDôvodom odstávky je prebiehajúca rekonštrukcia rozvodne. Elektrikári využijú odstávku aj na revíziu trafostaníc a vedenia vysokého napätia.

Stredoslovenská distribučná plánuje budúci týždeň niekoľkohodinové odstávky elektrickej energie v okresoch Čadca a Žilina.

V utorok 26. apríla od 7:15 hod. do 18:30 hod. bude prvá odstávka elektriny, zasiahnuť by mala obyvateľov čadčianskych mestských častí Drahošanka a Čadečka. V rovnakom čase budú bez elektrickej energie aj osady v obci Svrčinovec.

"V stredu 27. apríla prebehne odstávka v rovnakom čase a dotkne sa 700 odberných miest prevažne v centrálnej časti Svrčinovca a okrajovo ulice U Padyšáka v Čadci," informuje Stredoslovenská distribučná.

odstavka elektriny cadca v

„Vzhľadom na charakter plánovaných prác sú odstávky elektriny nevyhnutné. Elektrikári zo SSD budú pracovať so zariadeniami na úrovni vysokého napätia (22 kV) alebo v ich bezprostrednej blízkosti. Z bezpečnostných dôvodov tak musia zostať na nevyhnutný čas bez napájania,“ hovorí Miroslav Gejdoš, špecialista externej komunikácie Stredoslovenskej distribučnej a. s.

Dôvodom odstávky elektrickej energie v okrese Čadca je rekonštrukcia rozvodne, počas ktorej bude vykonaná aj revízia trafostaníc a vedenia vysokého napätia. Obyvatelia okresu Čadca si na webe Stredoslovenskej distribučnej spoločnosti môžu zistiť, či sa odstávka elektrickej energie dotkne aj ich odberného miesta.

autor: redakcia
foto: SSD

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: