cadca kupaliskoMomentálne prebiehajú práce na kúpalisku v Čadci a v detskom vodnom svete v Krásne nad Kysucou.

Na kúpalisku v Čadci intenzívne pracujú a pripravujú sa na otvorenie letnej sezóny. Čistí sa vnútrajšok bazéna, okolité priľahlé plochy, budova pokladne, šatní a spŕch. Nasledovať bude napúšťanie bazéna a úprava vody. "Predpoklad otvorenia je v mesiaci jún (po 15.6.) počas víkendov a následne od 1. 7. 2023 denne. Všetko záleží najmä od počasia," uvádza sa na webe kúpaliska.

cadca kupalisko

Prípravy aj v Krásne

Minulý rok otvorili detský vodný svet v Krásne. "Zvyšovaním stĺpca teplomera čoraz viacej občanov nám volá odkedy bude bazén pre deti otvorený. Preto v týchto týždňoch sme intenzívne pracovali okrem spúšťania fontány i na spustení bazénika pre deti, aj keď sa nezdá, tepelné čerpadlo, ktoré ohrieva vodu v bazéne dáva dostatočný výkon, aby silnejúce slnečné lúče premenilo na teplo a ohrialo vodu v bazéne na príjemných 30 stupňov. Každý deň nám z pôvodných 15 stupňov vyhrieva o 2 až 2,5 stupňa vodu hore, ak bude takéto počasie trvať dlhšie dúfam, že čoskoro budeme môcť deťom urobiť radosť. Okrem areálu detského kúpaliska sme vďaka sponzorovi doplnili i detské ihrisko v tomto areáli," informuje vedenie mesta.

Mesto Krásno ďakuje p. Jozefovi Pliaštiakovi z firmy STAFIM SK, s.r.o., ktorá zakúpila a darovala mestu ďalší prvok do detského ihriska. Primátor J. Grapa dodáva, že mesto ripravuje i výstavbu ďalších detských ihrísk ako aj viacúčelového ihriska ešte v tomto roku, ktoré poslúžia deťom a mladým rodinám.

autor: redakcia
foto: archív mests Čadca a Krásna nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: