policajti poziar bytuPožiar vypukol v byte na Revolučnej ulici v Kysuckom Novom Meste dňa 20.7.2022 v ranných hodinách.

Krátko po 9-ej hodine bol dňa 20. júla 2022 na Krajské operačné stredisko HaZZ v Žiline ohlásený požiar bytu na poschodí bytového domu na Revolučnej ulici v Kysuckom Novom Meste. Pri požiaru zasahovali hasiči z Hasičskej stanice v Kysuckom Novom meste a z Hasičskej stanice v Žiline, krátko po príchode zistili, že ide o požiar bytu na štvrtom poschodí bytového domu, dvere ktorého sa nedali otvoriť.

bytovka knmBytový dom na Revolučnej ulici

"Po násilnom vniknutí do bytu za asistencie hliadky Polície, hasiči našli na podlahe jednu osobu, ktorú ihneď vyniesli z bytovky a odovzdali na ošetrenie zdravotníckym záchranárom HaZZ. Tí osobe poskytli prvú pomoc a za stáleho monitoringu životných funkcií transportovali na ďalšie ošetrenie do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Hasiči našli v byte pripálenú stravu, ktorú vyniesli na balkón a byt odvetrali. Ďalšie osoby sa v byte nenachádzali. Požiar bol krátko po príchode lokalizovaný a do 20 minút zlikvidovali," uvádza pplk. Ing. Michal Kypus z Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline.

O prípade informuje aj Polícia SR: "Policajti značne zadymený byt prekontrolovali a na zemi našli nehybne ležiacu osobu v bezvedomí. Policajti túto osobu z bytu vyniesli von a poskytli jej predlekársku prvú pomoc. Po krátkej dobe sa osoba prebrala k vedomiu a bola odovzdaná záchranárom. Žena uviedla, že dala variť jedlo na sporák a viac si už nepamätá."

 Hasiči zasahovali za pomoci autonómnych dýchacích prístrojov - zasahovalo 6 profesionálnych hasičov s 3-mi kusmi techniky. Na miesto bol privolaný aj zisťovateľ príčin vzniku požiarov.

autor: redakcia
foto: Polícia SR, KR HaZZ v Žiline

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: