policia kysuce27-ročného občana z Ukrajiny zastavila a kontrolovala hliadka 30. novembra 2019. Výsledok dychovej skúšky mal pozitívny.

2,08 promile. Taký je výsledok, ktorý policajti namerali 27-ročnému vodičovi z Ukrajiny. Zastavili a kontrolovali ho v Oščadnici v sobotu 30. novembra 2019.

"27-ročný vodič (občan Ukrajiny) sa pri kontrole podrobil dychovej skúške s výsledkom 1,00 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,08 promile," uvádza Jana Balogová, hovorkyňa KR PZ v Žiline. Mladý šofér čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Nie je jediným, koho v uplynulom týždni zaevidovala polícia Žilinskom kraji. Zaznamenala až 30 podgurážených vodičov. Nad jedno promile nafúkali 11 vodiči motorových vozidiel, menej ako 1 promile sa nameralo piatim vodičom. Jeden z kontrolovaných šoférov sa odmietol podrobiť dychovej skúške. Dopravné nehody spôsobili traja podgurážení vodiči, k jednej z nich došlo v Radoli. Kontrola čakala aj cyklistov - desiati z nich mali pozitívnu dychovú skúšku.

autor a foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: