stara bystrica orlojAktuálne v obci ubytovali 2 rodiny z Ukrajiny, zároveň sa v obci podieľajú na zabezpečení stravy a iných potrebných vecí.

Kysucké mestá a obce podávajú pomocnú ruku Ukrajine. O poskytnutí pomoci informuje aj obec Stará Bystrica.

"Obec Stará Bystrica v súvislosti s hromadným prílevom cudzincov na územie SR pred vojnou na Ukrajine vyčlenila časť svojich ubytovacích kapacít na zabezpečenie dočasného ubytovania. Zároveň sa bude podieľať na zabezpečení stravy a iných potrebných vecí. Aktuálne sú už v našej obci ubytované 2 rodiny," informuje obec Stará Bystrica.

Uvádzajú, že pomoc poskytuje aj Hotel Bystričan, ktorý taktiež vyčlenil časť svojich izieb pre rodiny, ktoré odišli z Ukrajiny a nemajú kam ísť.

"Sme veľmi vďační, že solidaritu prejavujú aj samotní naši občania, telefonujú nám a zaujímajú sa o to, ako môžu pomôcť. Chceme podotknúť, že v prvom rade rieši obec to najpodstatnejšie – a teda ubytovanie a v prípade potreby aj samotnú dopravu z hraníc do našej obce. Následne, samozrejme, budeme v súčinnosti s našimi občanmi a miestnymi firmami pomáhať aj s ostatným, či už verejnými zbierkami, stravou, materiálnou pomocou a iným, čo bude odrážať individuálne požiadavky ubytovaných," dodáva obec.

Kysucké mestá a obce pomáhajú

Včera 1.3.2022 sa stretli primátori a starostovia Kysúc stretli na pozvanie prednostu Okresného úradu v Čadci JUDr. Romana Repu za jedným stolom, aby spoločne koordinovali ako budú poskytovať pomoc Ukrajine.

"Milí Kysučania, mnohí z Vás prejavujete obrovskú solidaritu, zaujímate o to, ako môžete pomôcť ľuďom na Ukrajine, preto dávame do pozornosti, že viaceré mestá a obce na Kysuciach už rozbehli verejné zbierky. Je potrebné sledovať webové stránky a sociálne siete miest a obcí na Kysuciach, tam získate konkrétne informácie o zberných miestach, obsahu pomoci a čase, či kontakte na poverené osoby. Tieto mestské a obecné zbierky budú tento týždeň ukončené," informuje Roman Repa.

Na stretnutí Krízového štábu okresu Čadca boli včera starostovia informovaní, že v súčasnosti nie je potrebné organizovať nové zbierky, nakoľko momentálne sú všetky sklady a zásoby plné.

Viac o téme:

autor, foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: