turzovka amfiteater 006Turzovský amfiteáter sa po rokoch dočkal obnovy, mesto Turzovka na jeho obnovu získalo finančné prostriedky z Fondu malých projektov v Programe Interreg V-A SR – ČR 2014-2020.
 

Celkové oprávnené výdavky na realizáciu projektu pod názvom Keď tradícia v dreve ukrytá ožíva predstavujú sumu v celkovej výške  34 901,93 €.

"V rámci projektu  bola v jesenných mesiacoch zrekonštruovaná nášľapná vrstva betónového pódia v podobe epoxidového náteru. Zastaraná a poškodená drevená zástena bola demontovaná a bola nahradená novým dreveným obkladom s trojnásobnou povrchovou vrstvou lazúrovacieho laku,“ informoval vedúci úseku výstavby a rozvoja mesta Ing. Ján Červeník.

Soklová časť existujúceho betónového pódia je tvorená novým umelým obkladom v imitácii štiepaný kameň. Estetický dojem celej stavby dotvárajú tradičné okná imitujúce staré kysucké drevenice.

turzovka amfiteater 004

"Súčasťou projektu je aj realizácia kultúrnych podujatí: medzinárodného detského folklórneho festivalu Beskydské krpčeky, seminár o vývoji folklóru na Kysuciach - Čarovná studnička, tvorivé dielne - práca s deťmi, maľovanie ľudových motívov na drevo a plátno, výroba ľudových predmetov, výstava Ozveny z Kysuckých dolín a vytvorenie stálej expozície folklóru na Kysuciach.

Realizácia projektu bude prebiehať do 31.júla 2022," hovorí Agáta Machovčáková z úseku mediálneho pôsobenia mesta Turzovka.

autor: redakcia
foto: mesto Turzovka

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: