nehoda motocykelMotorkári zahájili svoju sezónu. Počasie cez víkend bolo ukážkové a na ceste ste mohli stretnúť naozaj veľké množstvo motorkárov. Podaktorí však svoju jazdu nedokončili. Bolo tomu tak aj na Kysuciach.

V sobotu (22. apríla) v čase okolo 17:25 hod. došlo na ceste druhej triedy v katastri obce Vysoká nad Kysucou, časť Semeteš k dopravnej nehode.
Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 48 ročný vodič viedol motocykel v smere od mesta Turzovka na obec Veľké Rovné. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel v ostrej pravotočivej zákrute do protismeru, kde narazil do zvodidiel.
Po dopravnej nehode boli 48 ročný vodič a 49 ročná spolujazdkyňa prevezení do nemocnice. Alkohol u vodiča dychovou skúškou zistený nebol.

nehoda motocykel zakruta

Ďalšie nehody zaznamenané v Žilinskom kraji

K ďalšej nehode došlo v Ružomberku na ceste prvej triedy kde 40 ročný vodič viedol motocykel v smere od Ružomberka na Banskú Bystricu. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin v mierne ľavotočivej zákrute došlo k pádu na vozovku. Po dopravnej nehode bo vodič motocykla prevezený na ošetrenie. Alkohol u vodiča dychovou skúškou zistený nebol.

nehoda motocykel ruzomberok


V nedeľu (23. apríla) v čase okolo 18:45 hod. došlo na ceste druhej triedy v katastri obce Krasňany, okres Žilina, k dopravnej nehode.
Tu 25 ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Suzuki SX4 v obci Krásňany po ceste tretej triedy, pričom pri odbočovaní na cestu druhej triedy došlo k stretu s motocyklom, ktorý viedol 66 ročný muž v smere Žilina – Terchová.
Po dopravnej nehode bol vodič motocykla a spolujazdkyňa z osobného motorového vozidla prevezení do nemocnice. Alkohol u vodičov dychovou skúškou zistený nebol.

nehoda motocykel krasnany

Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravných nehôd sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania

Polícia preto žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Autor: redakcia
Foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: