foto poziar knmV nedostavanej budove plavárne vypukol požiar, kde sa nachádzalo niekoľko osôb. Jedna osoba po zranení zomrela. Ostatné tri osoby sa momentálne nachádzajú v opatere záchrannej služby.

 

Prezídium Hasičského a záchranného zboru uvádza: „Hasiči momentálne zasahujú pri požiari budovy v Kysuckom Novom Meste. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že požiar zachvátil budovu nedostavanej plavárne. V objekte sa v tom čase nachádzalo niekoľko osôb. Požiar sa hasičom podarilo lokalizovať a momentálne prehľadávajú objekt a jeho priľahlé okolie, či sa tam nenachádzajú ďalšie osoby. Na mieste zasahujú profesionálni hasiči z Kysuckého Nového Mesta, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a dobrovoľní hasiči z DHZ Kysucké Nové Mesto.“

Primátor Kysuckého Nového Mesta uvádza na sociálnej sieti: "Podla neoficiálnej informácie vypukol požiar a v dôsledku výbuchu došlo k tragédii."

Aktualizácia: Podľa neoverených informácii výbuchov bolo niekoľko a mohlo ísť o výbuch plynu pravdepodobne propán butanovych fliaš.

Pani Lenka Turčániová, ktorá pracuje Údržbe mesta v KNM nám potvrdila správu, že prvý na mieste boli Mestský policajti z KNM a dodala: "Touto cestou chcem vyzdvihnúť obetavosť a poďakovať dvom chlapcom z Mestskej polície Tiborovi a Vladkovi, ktorí boli ako prví na mieste nešťastia. Všetko organizovali do príchodu všetkých zložiek.
Podarilo sa im vytiahnúť z nebezpečenstva dve osoby, kde boli ohrozené aj ich životy. Tretiu vytiahol profesionálny hasič. Chlapi vážime si Vašu prácu, len škoda, že o nej tak málo vieme, ďakujeme." 

knm poziar2

 

Foto: HaZZ, Marián Mihalda
Autor: Redakcia

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: