lev knmNešťastie sa stalo dnes 16.5.2023. Informáciu priniesli tvnoviny.sk, ktorým úmrtie majiteľa potvrdil príbuzný zosnulého.

V malej ZOO pri obci Oškerda pri Kysuckom Novom Meste sa stala tragédia - lev smrteľne zranil majiteľa tejto ZOO. Informáciu pre tvnoviny.sk potvrdil príbuzný muža. Majiteľ mal údajne ísť zvieratá kŕmiť, no pri tom ho zranil lev. Na mieste je záchranka aj niekoľko policajných áut.

Podľa tvnoviny.sk sa záchranári k telu zosnulého ešte nedostali, momentálne sa čaká na veterinára, ktorý by mal šelmy najskôr uspať.

V tejto malej ZOO chovajú okrem klasických domácich zvierat, ako sú kozy, ovce a zajace aj exotické zvieratá, vrátane levov, tigrov a ich mláďat.

lev knm1

Aktualizácia 14:25:

Kpt. Mgr. Zuzana Šefčíková, hovorkyňa KR ZP informuje: "Dnešného dňa sme prijali na linku 158 oznámenie, že v mestskej časti Oškerda, Kysucké Nové Mesto sa ošetrovateľ nevrátil z výbehu exotických šeliem. Na miesto boli okamžite vyslané všetky dostupné sily a prostriedky za účelom riadneho zabezpečenia miesta. Na mieste bolo nájdené telo muža, avšak presnú príčinu smrti urči pitva. V súčasnosti na mieste vykonávame všetky prvotné úkony a z uvedeného dôvodu nie je možné poskytnúť bližšie informácie."

lev knm2

Pozrite si krátke videá, ktoré zverejnili tvnoviny.sk

autor: redakcia
foto: ilustračné pixabay.com, tvnoviny.sk
Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: