amfiteater turzovkaCez víkend bude znieť hudba na festivale Drotária v Turzovke i na folklórnom festival v Ochodnici, v sobotu sa v Starej Bystrici otvorí nové tréningové centrum.

Počas prvého júlového víkendu 6.7.-7.7. 2019 bude v Turzovke prebiehať festival s dlhoročnou tradíciou, a to Drotária. Tento rok sa bude konať jeho XV. ročník. V prírodnom amfiteátri vystúpia Čechomor, Arzén, Kollárovci, Drišľak a ďalší.

Hudobné vystúpenia vás čakajú v Staškove v areáli FK Slávia Staškov - vo štvrtok 4. júla 2019 tu vystúpia skupiny Desmod, Mad Frequency a Autumn Smile. Ide o prvé podujatie v rámci Letných Kronerových dní. Program bude pokračovať v sobotu 6. júla kedy o 12:00 hodine začne XIII. ročník hasičskej súťaže o Putovný pohár starostu obce a 6. kolo Severoslovensekej hasičskej ligy. Obe budú taktiež v areáli FK Slávia Staškov. O 17:00 hodine bude Hodová sv. omša pri Kaplnke na Grúni v Staškove.

Počas víkendu bude prebiehať aj Folklórny festival Ochodnica: v sobotu 6. júla vystúpia v amfiteátri heligonkári a dychová hudba Ochodničanka. V nedeľu bude hlavný program festivalu, kedy vystúpia mnohé folklórne skupiny z regiónu Kysúc.

Pre deti je v sobotu 6. júla 2019 pripravený program vo Vysokej nad Kysucou, ktorý sa začne o 16:00 hod. Čaká ich vystúpenie mažoretiek, sútaže, maľovanie na tvár alebo dinoshow. V rovnaký deň sa v Starej Bystrici otvorí moderné tréningové centrum. Záujemci si môžu pozrieť priestory budovy aj ukážky tréningu a cvičenia s majstrom Európy v naturálnej kulturistike Ladislavom Litvom a trénerom Richardom Druháčkom.

V sobotu môžete navštíviť i Svrčinovský kermáš, v rámci ktorého v závere dňa na futbalovom ihrisku vystúpi Peter Cmorík.

V nedeľu 7. júla 2019 sa bude v Zákopčí konať beh mladých hasičov cez prekážky, v Skalitom sa zase predvedú futbalisti na XI. ročníku medziosadového turnaja o pohár starostu obce Skalité.

Veríme, že si z podujatí vyberiete a užijete si príjemný predĺžený víkend.

Foto: Mesto Turzovka