jarne prazdniny cadcaJarné prázdniny v Žilinskom kraji začínajú od pondelka 24. februára 2020. Pripravili sme pre vás tipy na zaujímavé podujatia.

Kysucké múzeum v Čadci má pre vás hneď niekoľko výstav, ktoré stoja za pozornosť. V hlavnej budove v Čadci si môžete pozrieť výstavu Cesta na Mesiac, ktorá ponúka unikátny výber exponátov približujúcich dôležité okamihy vedúce k ceste na Mesiac. Výstava je sprístupnená do 1.3.2020. Netradičné exponáty ponúka aj výstava lokomotív, ktoré sú vyrobené z rôzneho odpadu a šrotu. Výstava lokomotív prebieha do 30.4.2020.

V kaštieli v Radoli na vás čakajú ďalšie výstavy. Na výstave Na ľudovú nôtu si môžete pozrieť výrobky z dreva, textilu a kože, ktoré spája spoločný motív, a to ľudová tradícia a folklór. Výstava potrvá do 26.4.2020. Papierové modely sakrálnej architektúry ponúka výstava Viera z papiera, ktorá trvá do 7.4.2020. Počas nej budú prebiehať tvorivé dielne, na ktorých si môžete vytvoriť originálne pozdravy s vitrážami.

Pestrý program čaká na deti počas celého prázdninového týždňa v Kysuckej knižnici v Čadci. Budú ho tvoriť tvorivé dielne i rozprávkové dopoludnia. V knižnici si navyše môžete pozrieť dokumentárne filmy z posledného ročníka festivalu Jeden svet.

Nadšenci do umenia môžu zamieriť do Kysuckej galérie v Oščadnici, kde do 19.4.2020 prebieha výstava diel Jozefa Srnu st. alebo do Galérie Čadca, kde si do 28.2.2020 môžu pozrieť diala maliara Pavla Mušku. Ak zavítate do Starej Bystrice, pozrite si v Turistickom centre pod Orlojom výstavu malieb insitných výtvarníkov zo Srbska. Výstava potrvá do 15.3.2020. V Turzovke vo výstavnej miestnosti Mestského múzea K. Točíka je zase pripravená výstava modrotlače, ktorá je sprístupnená do 23.3.2020. Do 31.3.2020 sú v Kysuckej knižnice v Čadci vystavované ilustrácie akademického maliara Miroslava Cipára.

Pre prázdninujúce deti je pripravené aj pozorovanie večernej oblohy. V prípade priaznivého počasia môžete zamieriť do Kysuckej hvezdárne v Kysuckom Novom Meste, kde bude pozorovanie zimnej oblohy prebiehať každý pracovný deň od 18:00.

autor: redakcia
foto: Žilinský samosprávny kraj

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: