detsky sportovy den snow paradiseChovateľský deň v skanzene, Kronerov pohár, natáčanie programu Otto Weiner show v Skalitom a stretnutie motorkárov v Korni a v Čadci. Toto všetko nás čaká počas tohto víkendu.

Program 4. ročníka Chovateľského dňa je aj tento rok pestrý. V skanzene Vychylovka v Novej Bystrici sa v nedeľu 14. júla 2019 budú prezentovať plemená koní, oviec, kôz, králikov, holubov, včiel i slovenské plemená psov. O 14:00 hodine sa bude konať zaujímavý seminár o tradičnom salašníctve ako kultúrnom a prírodnom dedičstve. Počas dňa taktiež vystúpia folklórne skupiny, prebehne aj celoštátne kolo súťaže mladých chovateľov, predstavia sa remeselníci a uskutoční sa aj súťaž v králičom hope.

V nedeľu sa bude zároveň konať 48. ročník Kronerovho pohára v Staškove, na ktorom budú hrať mužstvá FK Slávia Staškov, FK Tatran Turzovka, TJ Spartak, Vysoká nad Kysucou, MFK Havířov. V celodennom program sú pripravené aj atrakcie pre deti - skákací hrad, šmýkľavky, trampolíny a rôzne súťaže. Do 15 rokov majú vstup do areálu zadarmo. V areáli FK Slávia Staškov v predchádzajúci deň 13. júla 2019 vystúpi Peter Bažík a kapela System Two. V Kultúrnom dome v Staškove sa o 17:00 hodine predstaví divadelný súbor Staškovan s divadelnou hrou Zabíjačka. Zároveň sa otvorí výstava s názvom Legenda zvaná Jozef Kroner.

V Skalitom sa bude v sobotu 13. júla 2019 v amfiteátri natáčať program Otto Weiner show. V programe vystúpi Robo Kazík, Vlasta Mudríková, Pavol Laták a mnohí ďalší. V Čadci a Korni sa počas soboty uskutoční stretnutie motorkárov - v Korni sa o 10:30 stretnú pri pohostinstve Zelená žaba, v Čadci o 14:00 na Matičnom námestí. Na oboch miestach si môžete pozrieť vystúpenie motokaskadérov.

V sobotu sa môžete ísť pozrieť aj do Ochodnice, kde sa bude konať Memoriál Miroslava Radolského. Pôjde už o V. ročník memoriálu, konať sa bude na futbalovom ihrisku TJ Kysučan Ochodnica. Okrem futbalu je pre návštevníkov pripravený aj celodenný program s hudobnými vystúpeniami.

Pre deti je v stredisku Snow Paradise Veľká Rača pripravený športový deň. Na vrcholovej stanici lanovky Dedovka si môžu zasúťažiť v rôznych disciplínach, napríklad v prekážkovom behu, skákaní vo vreci, triafaní loptičkou do terča alebo skoku do výšky. Program je prispôsobený pre deti rôznych vekových skupín.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: