vystavba priemyselny park 01Pozdĺž nového cyklochodníka v Krásne nad Kysucou, v priemyselnom parku, je vidieť stavebný ruch. Včera sme vás informovali o novom zamestnávateľovi 3 Energy s.r.o., ktorý do konca roku, respektíve začiatkom roka 2020 zamestná zhruba 100 nových zamestnancov.

 

Ďalším investorom je spoločnosť TI-Hanil Slovakia s.r.o., ktorá vyrába brzdové a palivové vedenia. Spoločnosť momentálne zamestnáva 440 pracovníkov a je významným zamestnávateľom v regióne Kysúc.

No otázku, či pribudnú aj nové pracovné miesta sme dostali odpoveď: „Vznik nových pracovných miest bude súvisieť s objednávkami od našich zákazníkov Kia Motors Teplička nad Váhom a Hyudai Nošovice.“

Každopádne predpokladáme, že nové priestory umožnia spoločnosti jej ďalší rozvoj. Sťahovanie do nových priestorov sa plánuje ešte tento rok, presnejšie na koniec roka 2019.

Okrem Ti-Hanilu Slovakia s.r.o. teda v danej lokalite pripravuje novú výrobu aj 3 Energy, s.r.o. V blízkosti priemyselného parku stavia aj spoločnosť CLEANEX-CLEANEX s.r.o., ktorá tu bude poskytovať svoje služby. Mesto Krásno nad Kysucou upresňuje vo svojej správe na webovej stránke: "Dostatok práce je zárukou, že keď prídu horšie časy, nebude tu rekordná nezamestnanosť a nájdu si prácu bez toho, aby museli dlho cestovať, stáť v kolónach a do priemyselného parku môžu chodiť aj na bicykli po novovybudovanej cyklotrase." 

vystavba priemyselny park 02Do priemyselného parku v Krásne nad Kysucou prichádzajú ďalší investori

foto: mesto Krásno nad Kysucou

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: