testovanie vysoka 003V priebehu víkendu prebiehalo v rámci celoplošného skríningu testovanie v obciach. Z Vysokej hlásia málo nakazených.

V obci zriadili počas víkendu 23.1.-24.4.2021 dve odberné miseta na na antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 a to v budove obecného úradu v ústredí obce a v budove bývalej základnej školy vo Vyšnom Kelčove. Testovanie sa konalo v sobotu v čase od 8:00 hod. do 18:00 hod. a v nedeľu v čase od 8:00 hod. do 13:00 hod.

Výsledky:

  • V sobotu 23. 1. 2021 sa testovania zúčastnilo 916 testovaných (v Ústredí 502 a vo Vyšnom Kelčove 414) z čoho bolo 8 pozitívne testovaných čo predstavuje 0,87%.
  • V nedeľu 24. 1. 2021 sa testovania zúčastnilo 205 testovaných (v Ústredí 113 a vo Vyšnom Kelčove 92) z čoho bol 1 pozitívne testovaný čo predstavuje 0,49%.

"Za obidva dni sa vo Vysokej nad Kysucou otestovalo 1 121 obyvateľov z čoho bolo 9 pozitívnych na ochorenie COVID-19 čo predstavuje 0,80%," informuje o výsledkoch starosta obce Anton Varecha.

vysoka test

Obec vyšla obyvateľom v ústrety

"V snahe skrátiť čakaciu dobu na minimum obec vytvorila na každom odbernom mieste dva odberné tímy a situáciu pred odbernými miestami monitorovali online kamery. Tí, ktorí sa chceli otestovať si tak mohli na webovej stránke obce www.vysokanadkysucou.sk pozrieť ako to aktuálne vyzerá pred ich odberným miestom a rozhodnúť sa, kedy bude pre nich najvýhodnejšie ísť sa dať otestovať. Za pomoc pri realizácii tohto technického riešenia obec ďakuje partnerom celého riešenia, ktorými boli TES Media, Eleko a Herakles.

Čakanie na výsledky testu v sále kultúrneho domu obec, otestovaným obyvateľov v ústredí obce, spríjemnila veľkoplošným streamom spravodajskej televízie.

Vďaka absolútnej profesionalite vysockých zdravotníkov, administratívnych pracovníkov, zamestnancov obce Vysoká nad Kysucou, členov Policajného zboru SR, členov DHZ Vysoká nad Kysucou a členov DHZ Horný Kelčov, nenastali žiadne komplikácie za čo každému, ktorí ste akoukoľvek formou pomohli patrí veľké ĎAKUJEM," dodáva Anton Varecha.

#ĎAKUJEME VÁM

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: Vysoká nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: