zborovĎalší víkend bohatý na šport aj zábavu. Podujatia budú prebiehať aj v Snow Paradise, Vychylovke, Zborove, Novej Bystrici či Skalitom

Ak si chcete zabehať, odporúčame vám tento víkend navštíviť Oščadnicu, kde vás stredisko Snowparadise Veľká Rača pozýva vás 19. ročník Medzinárodného behu na Veľkú Raču.
Štart je naplánovaný na 10:00 hod. z parkoviska v Oščadnici – Dedovke. Cieľ je na vrchole Veľkej Rače. A aby sa vaše deti nenudili, organizátori pripravili pre nich Detský beh do vrchu, ktorého trať bude menej náročná a prispôsobená detským možnostiam.

Kultúrny program si užijete aj cez Poľovnícku nedeľu v Skanzene vo Vychylovke, kde sa predstavia poľovníci v úlohe kuchárov. Od 13:30 bude prebiehať prezentácia poľovníckych združení a ochutnávka poľovníckych špecialít. Na podujatí vystúpia i ľudové skupiny z Kysúc. 
Priaznivci dobrého jedla si vychutnajú v sobotu 3. ročník festivalu zdravého jedla a zdravého životného štýlu v Kysuckom Lieskovci dňa 14. 9. 2019. Na akcii sa bude súťažiť vo varení gulášu. Začiatok súťaže je o 10:00.

Plno hudby a zábavy si môžete užiť aj v Novej Bystrici kde sa Rozlúčia s letom a v Zborove nad Bystricou, kde sa koná už 9. ročník hudobného podujatia Zborov fest, ktorý sa uskutoční v rámci víkendových Zborovských slávností. Začiatok podujatí je v sobotu o 19:00.

V Zborove vystúpia:

  • Wasted Strings – dievčenská rocková skupina
  • KOMA & Michaela Martykanová – rock-pop /KNK-Zborov/
  • QUEEN show – revival legendárnej anglickej skupiny Queen /ZA/

V Novej Bystrici účinkujú:

  • Michaela Martykanová a KOMA
  • INEKAFE
  • DJ P.M.C.

 

Obec Skalité Vás srdečne pozýva na 15. ročník Mariánskej piesne. Koncert sa uskutoční 15.septembra 2019 o 13:00 hod. a to v kostole sv. Jána Krstiteľa.

-r-
Foto: pixabay

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: