ski makov strediskoSprávu o možnosti spustiť prevádzku prijali lyžiarske strediská s potešením. Otvorenie kysuckých stredísk Snowparadise Veľká Rača Oščadnica a SKI Makov bude závisieť od počasia.

Od zajtra 10.12.2021 môžu byť otvorené lyžiarske strediská, vleky a lanovky - vstup však majú povolený len očkovaní a tí, ktorí covid-19 prekonali. Správa strediská potešila a jediné čo ešte treba je pripraviť zjazdovky. Ako však uvádzajú, všetko bude závisieť od počasia.

SKI Makov plánuje otvorenie 26.12.2021

"Správu o otvorení lyžiarskych stredísk sme prijali s potešením, keďže minulú sezónu sme neboli v prevádzke. Tento rok by sme radi stredisko, otvorili pre návštevníkov 26.12.2021," hovorí Miroslav Mokráš, konateľ SKI MAKOV, s.r.o.

stredisko ski makov v

Snowparadise Veľká Rača chce otvoriť pred Vianocami

Patrik Sučik z marketingového oddelenia Snowparadise Veľká Rača Oščadnica uvádza, že zatiaľ nie je na zjazdovkách strediska dostatok snehovej pokrývky a sezóna ešte nemôže byť spustená.

"Čo sa týka umelého zasnežovania, to do dnešného dňa nemohlo byť uvedené do prevádzky, pretože sme nezaznamenali optimálne teploty. Každodenne sledujeme počasie a vývoj teplôt, aby sme mohli zasnežovanie spustiť. Momentálne však u nás v Oščadnici sú 4˚ nad nulou. Avšak budúci týždeň vyzerajú teploty nádejne a pevne veríme, že budeme môcť zasnežovať a sezónu spustiť ešte pred Vianocami 😊"

Športcentrum Oščadnica otvára už 11.12.2021

"Zimnú sezónu plánujeme otvoriť od soboty 11.12.2021, zatiaľ v obmedzenom režime. Podľa mňa konečne niekto pochopil, že pobyt na čerstvom vzduchu ľudom len prospieva a pri lyžovaní je riziko nákazy takmer nulové, preto sa z toho tešíme," hovorí konateľ strediska J. Gánoczy.

autor: redakcia
foto: SKI Makov, Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: