stolnotenisovy stol 001

Mestský stolnotenisový klub v Čadci daroval dva stoly na Základnú školu M. R. Štefánika na Žarci. Zároveň podaroval aj kompletný výstroj pre štyroch hráčov.

Mestský stolnotenisový klub v Čadci už tradične podporuje školské zariadenia v meste darovaním stolnotenisových stolov. Nejde o nové stolnotenisové stoly ale sú to profesionálne stoly, ktoré ešte môžu dlhé roky slúžiť. Minulý rok stolnotenisový klub daroval dva stolnotenisové stoly Základnej škole Komenského a teraz spoločne s poslancom mestského zastupiteľstva Petrom Strapáčom sa podarilo darovať dva stoly na Základnú školu M. R. Štefánika na Žarci spoločne s kompletným výstrojom pre štyroch hráčov.

Takýmto spôsobom došlo k prejaveniu spolupatričnosti medzi stolnotenisovým klubom, ktorý je dlhodobo etablovaný v meste Čadca a školskými zariadeniami, pričom práve v týchto školských zariadeniach možno opätovne vyrastú hráči, ktorí budú môcť hrávať extraligu v stolnom tenise práve v Čadci. Veľká vďaka patrí prezidentovi stolnotenisového klubu Mariánovu Kapustovi, ktorý aktívne pristupuje k riešeniu športu v meste Čadca, ako aj celej hráčskej a organizačnej základni MSK Čadca.

stolnotenisovy stol v

Mne zostáva len poďakovať až priať si, aby aj naďalej pretrvávala výborná spolupráca medzi mestom Čadca a stolnotenisovým klubom.

Sám môžem potvrdiť, že s MSK Čadca je výborná spolupráca, ktorej som aj ja svedkom, keďže organizujem množstvo podujatí turnajov, nie len oficiálnych pod záštitou Slovenského stolnotenisového zväzu ale aj pod záštitou mesta, respektíve organizujem aj amatérske turnaje v stolnom tenise.

Verím, že do budúcna sa nám podarí umiestniť ďalšie stolnotenisové stoly aj s vybavením do škôl v meste Čadca. Veľmi ma teší, že po projekte, ktorý sme uskutočnili pred dvoma rokmi a to projekt „Tenis do škôl“, kde sme darovali školám kompletnú tenisovú výbavu sa mi darí v súčasnosti vybavovať školy stolnotenisovým náradím  tak, aby naša mládež bola všestranná a mohla rozvíjať všetky nie len outdoorové ale aj indoorové športy.

 autor: JUDr. PhDr. Peter Strapáč, PhD.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: