podujatie stafeta mieruVážení priatelia atletiky, športu ale aj zdravia a životnej vitality. Príjmite pozvanie na nultý ročník „Štafety mieru“, ktorá sa uskutoční už budúci štvrtok 23. júna 2022 od 9.00 h do 19.00 h na Atletickom ovále v Čadci.

Slávnostný otvárací ceremoniál je pripravený presne na 10.00 h kedy zaznie slovenská aj olympijská hymna. Príde nám ju zaspievať čerstvá absolventka žilinského konzervatória Vanesa Šutá!

23. jún 1984 sa zapísal ako historický deň vzniku novodobých olympijských hier a založenie Medzinárodného olympijského výboru. Od roku 1948 oslavujeme v tento deň „Medzinárodný olympijský deň“ do ktorého sa zapájajú milióny ľudí po celom svete. Pridajte sa aj vy! Pozývame každého, kto chce urobiť niečo pre seba, svoje zdravie, imunitu, dobrý pocit a podporiť nesmrteľné myšlienky olympizmu vo svete alebo sa „len tak“ stretnúť s priateľmi.

logo olympijsky den

Nemusíte odbehnúť celý maratón alebo „desiatku“. Kysucký maratón je totiž v pláne až v sobotu. Úplne bude stačiť jeden okruh, 400 metrov ľubovoľným tempom a kto sa bude cítiť, môže si zabehnúť aj viac. Dokonca nemusíte prísť ani behať. Budú pripravené ďalšie zaujímavosti a voľnočasové atrakcie pri ktorých sa môžete s priateľmi alebo svojimi deťmi dobre zabaviť.

vanesa sutaVanesa Šutá„Štafeta mieru“

„Štafeta mieru“ vznikla prirodzene ako podpora rozhodnutia Medzinárodného olympijskeho výboru, ktorý k trom pilierom aktivít propagujúcich Olympizmus („Pohyb, vzdelanie, poznávanie.“) pridal tento rok aj štvrtý pilier – Spoločne za mier vo svete. „Štafeta mieru“ je súčasťou podujatí v gescií Olympijského klubu Kysuce – Olympijský deň, ktoré sa v mesiacoh máj a jún konajú na našich školách a športových podujatiach. Štafety sa môžu zúčastniť všetci.

Kto bude mať chuť súťažiť, môže prihlásiť svoje družstvo v počte 5 alebo 10 členov na štafetu v dĺžke 4000 metrov. Pre jednotlivcov sú vekové kategórie deti a mládež do 18 rokov, dospelí do 30 rokov, do 40 rokov, do 50 rokov, do 60 rokov a nad 60 rokov. Pre viac informácií si môžete kliknúť na www.kysuckysport.sk kde nájdete propozície.

Pozývame a uvítame všetkých!

Školy, kluby, spolky, spoločnosti, spoločenstvá, firmy, úrady, všetci. Jednotlivci, alebo skupinky ktoré zložíte pre štafetu mieru, zašlite len jednoduchú prihlášku s menami súťaženej štafety (môžete mať aj viac tímov!) s rokom narodenia účastníkov prípadne hodinou vášho štartu do 21. 6. 2022 na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Pre viac informácií môžete kontaktovať číslo +421 951 358 572, alebo zašlite správu na sociálnej sieti Facebook pre Kysucký šport.

plagat stafeta mieru

Jednotlivci, ktorí nám chcú uľahčiť prácu s vyplnením účastníckeho diplomu môžu zaslať svoju jednoduchú prihlášku s menom, rokom narodenia a potenciálnu dĺžku trasy, ktorú budete chcieť zabehnúť. Pokiaľ sa rozhodnete prísť a nedali ste o sebe vedieť, určite príďte a nahláste sa počas podujatia. Dvere majú otvorené úplne všetci. Svoj čas budete môcť tráviť aj pri pripravovaných športoch ako Disk golf, petang alebo bedminton. Atletický ovál a okolie štadiónu FK Čadca bude pripravený. Veríme, že sa budete cítiť dobre a svoj dojem z nultého ročníka Štafety mieru umocníte pohybovou aktivitou. Medzinárodný olympijský deň je len raz za rok.

Tomáš Urbaník

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: