christmas crib figuresMiništrant Peter Minarčin o sprísnených opatreniach počas Vianoc v tretej vlne od 10. decembra 2021.

Milí priatelia, drahí farníci, ani sme sa nenazdali a opäť máme Vianoce avšak iné ako po minulé roky. Od 25. novembra 2021 boli na dva týždne počas lockdownu zatvorené všetky kostoly na Slovensku a od 10. decembra 2021 po dvoch týždňoch lockdownu boli zase všetky kostoly otvorené no však s niektorými opatreniami ako po minulé dni.

ministrant minarcinVianoce a vianočné sviatky budú tento rok iné ako po minulé roky, od 10. decembra 2021 sú opatrenia takéto: do kostola je možnosť vstúpiť len v tom prípade ak sú osoby plné zaočkované alebo sú po prekonaní Covidu - 19 + do kostola je možný vstup pre 30 osôb ale len s platným Covid pasom. Vianoce a vianočné sviatky budú s týmito istými opatreniami - počas vianočných sviatkov bude možné vstúpiť iba pre 30 osôb a tí, ktorí sú očkovaní a po prekonaní Covidu -19 musia mať platný Covid pas.

Od piatka 17. decembra 2021 bol zmenený aj zákaz vychádzania z denného na nočný zákaz vychádzania od 20:00 do 5:00 hod ráno, sväté omše budú v kostole sv. Jakuba v KNM o 16:00 pre deti a starších v Povine v Dubii a v ostatných kostoloch bud sväté omše tak ako bývali po minulé roky

 

s katolíckym pozdravom

Peter Minarčin
miništrant Žilinskej diecézy
foto: pixabay.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: