vlak nehodaRušňovodič použil zvukovo výstražné znamenie. Muž ustúpil mimo koľajiska, vlak ho však zachytil pri prejazde.

V úseku Raková - Staškov sa v sobotu 29.10. o 15:48 stala tragická nehoda. Rušňovodič spozoroval približne 200 metrov pred hnacím motorovým dráhovým vozidlom kráčajúcu osobu v priereze koľaje v smere jazdy vlaku.

"Rušňovodič použil zvukovo výstražné znamenie, osoba ustúpila mimo koľajiska. Pri prejazde vlaku okolo osoby však došlo k jej zachyteniu. U rušňovodiča vlaku bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. U zrazenej osoby privolaný lekár konštatoval zranenia nezlučiteľné so životom. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania," informuje mjr. Mgr. Gabriela Kremeňová z KR PZ.

"Súhlas na odchod vlaku z miesta udalosti daný o 18:35 hod, vlak odišiel o 18:43 hod. Nehodová udalosť spôsobila meškanie 2 vlakov v trvaní 59 a 183 minút. Na trase bola v čase udalosti zavedená náhradné autobusová doprava v úseku Čadca – Turzovka a späť, Os 4024 odrieknutý (trasa Turzovka – Makov)," dodáva Ria Feik Achbergerov zo spoločnosti ŽSR - Železnice Slovenskej republiky.

autor: redakcia
foto: M. Langr

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: