testovacie zariadenia v rd centre schaeffler kysuceSpoločnosť plánuje do roku 2025 zvýšiť počet vývojárov, ktorí tu budú pracovať na budúcnosti mobility, na 500.

Spoločnosť Schaeffler znovu rozšírila svoje globálne aktivity v oblasti vývoja pokročilých riešení v oblasti mobility a otvorila nové najmodernejšie vývojové centrum v slovenskej pobočke spoločnosti na Kysuciach. Ide o centrum, ktoré vyvíja produkty a komponenty pre elektromobilitu, ako aj podvozkové systémy napríklad pre automatizovanú jazdu. Spoločnosť na Kysuciach navyše rozširuje aj svoju existujúcu skúšobňu o nové laboratórium, testovacie vybavenie a testovacie stanice.

dizajn otvorenie rd schaefflerDizajn nového vývojového centra je prisposobeným novým formám prace

Nové vývojové centrum a modernizácia skúšobne spoločne predstavujú pre spoločnosť Schaeffler investíciu vo výške asi 20 miliónov eur. „Schopnosť inovovať nebola pre našu spoločnosť nikdy dôležitejšia ako teraz,“ uviedol Matthias Zink, CEO Automotive Technologies v spoločnosti Schaeffler AG. „Spoločnosť Schaeffler ako technologická firma orientovaná na budúcnosť výrazne investuje do výskumu a vývoja – na Kysuciach, ale aj na celom svete.“

otvorenie rd schaefflerOtvorenie R&D centra

Plánujú zvýšiť počet vývojárov na 500 do roku 2025

V súčasnosti pracuje kysuckej pobočke spoločnosti Schaeffler asi 4 300 ľudí dvadsiatich národností, pričom vyše 350 z nich pracuje vo vývoji. Spoločnosť plánuje do roku 2025 zvýšiť počet vývojárov, ktorí tu budú pracovať na budúcnosti mobility, na 500.

otvorenie rd schaeffler3V Schaeffler Kysuce pracuje vo vývoji 350 zamestnancov

Pre naplnenie tohto cieľa vytvára spoločnosť niekoľko nových pozícií. Zameriava sa pritom najmä na čiastočne a plne elektrické technológie pohonu ako hybridné moduly či elektrické nápravy. „Región Kysúc je pre spoločnosť Schaeffler ideálny. Umožňuje nám využívať univerzity a výskumné inštitúcie svetovej kvality s relevantnou technologickou odbornosťou a zároveň získať prístup k najlepším a najšikovnejším vývojovým špecialistom na Slovensku,“ povedal Milan Jurky, konateľ a riaditeľ spoločnosti Schaeffler na Kysuciach.

testovacie zariadenia v rd centre schaeffler kysuceTestovacie zariadenia v R&D centre Schaeffler Kysuce

Výstavba novej budovy vývojového centra sa začala koncom roka 2021

Už koncom roka 2021 sa začala výstavba novej budovy vývojového centra. Po roku a pol výstavby sa do budovy sťahujú prví zamestnanci. Dizajn a vybavenie celej budovy sú prispôsobené novým formám práce. Nájdeme tu ultramoderné kancelárske vybavenie, samostatné zóny pre komunikáciu a spoluprácu, ale aj centrálne spoločenské priestory, kde zamestnanci môžu medzi sebou budovať kontakty a deliť sa o nápady. „Reagujeme na zvýšenú potrebu flexibilnej a digitálnej spolupráce, “ vysvetľuje Milan Jurky. „Pre našich kolegov máme pracoviská, ktoré vyhovujú budúcim trendom.“

otvorenie rd schaeffler2Schaeffler na Kysuciach otvára nove R&D centrum

V novom centre dostanú zamestnanci priestor na široký rozsah vývojových činností pre nové produkty a riešenia prispôsobené konkrétnemu zákazníkovi. Tieto aktivity zahŕňajú vývoj systémov a softvéru, ich simulovanie a testovanie, návrh hardvéru a dizajn mechanických produktov. Špecialisti z vývojového centra navyše vykonávajú komplexný rozsah činností projektového manažmentu pre medzinárodných zákazníkov z automobilového priemyslu. V susedných výrobných halách spoločnosť Schaeffler Kysuce montuje motorové a prevodové systémy, širokú paletu ložísk, systémy pohonov, komponenty elektrických náprav, hybridných pohonov a pohony podvozkov, ako sú elektromechanické systémy aktívneho riadenia náklonu. Úzka integrácia vývoja a výroby na jednom mieste je veľkým benefitom.

otvorenie rd schaeffler4Výroba a vývoj sú v Schaeffler Kysuce úzko prepojené

Pobočka Schaeffler na Kysuciach je súčasťou silnej globálnej vývojovej siete

Nové vývojové centrum na Kysuciach je súčasťou silnej globálnej siete s viac ako 8 000 zamestnancami pracujúcimi v 20 výskumných a vývojových centrách v rôznych krajinách sveta. „Vo viac ako polovici našich vývojových lokalít pracujeme na elektrifikovaných hnacích sústavách, riešeniach mobility a inovatívnych riešeniach podvozkov pre našich zákazníkov z celého sveta,“ povedal Dr. Jochen Schröder, vedúci divízie e-mobility v spoločnosti Schaeffler. Vývojové centrá pre moderné hnacie sústavy a riešenia mobility sa nachádzajú napríklad v mestách Wooster a Troy (USA), Puebla (Mexico), Bühl a Herzogenaurach (Nemecko), Szombathely (Maďarsko), Svitavy (Česká republika), Puné (India), Soul (Južná Kórea), Jokohama (Japonsko), ale aj Tchaj-cchang a Čchang-ša (Čína). „Naša stratégia sa odvíja od našej globálnej vývojovej siete s odlišnými miestnymi špecifikami a zodpovednosťami. Táto celosvetová štruktúra takisto znamená, že máme vždy blízko k zákazníkom a dokážeme rýchlo reagovať na miestne potreby a požiadavky,“ doplnil Schröder.

autor: redakcia
foto: Schaeffler (Juraj Sedlák) 

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: