bukov predajnaSúčasné obdobie si žiada, aby sme imunitu posilnili. V predajni Bukov v Horelici nakúpite rôzne druhy ovocia a zeleniny.

V období šírenia koronavírusu je veľmi dôležité, aby ste si posilnili imunitu. To sa dá aj vďaka vitamínom a zdravému životnému štýlu. Príjem ovocia a zeleniny by ste mali v týchto dňoch zvýšiť. Samozrejme, na prvom mieste je zdravá a vyvážená strava s dostatkom ovocia a zeleniny – denne by sme mali prijať 500 – 600 g zeleniny a ovocia. Ktoré druhy sú skvelé na posilnenie obranyschopnosti?

Cesnak a cibuľa

Cesnak obsahuje alicín a ďalšie zlúčeniny síry, ktoré prospievajú ľudskej obranyschopnosti. Tieto zlúčeniny zvyšujú reakčné schopnosti bielych krviniek v boji proti chorobám spôsobenými vírusmi. V cibuli sa nachádza viac ako 25 rôznych druhov flavonoidov, ktoré patria medzi silné antioxidanty.

Kivi a citrusové plody

Jedna šálka kivi doplní do tela viac ako 270 % odporúčanej dennej dávky céčka. Podľa jednej štúdie kivi podporuje imunitné funkcie a znižuje výskyt prechladnutia a chrípky najmä pre rizikové skupiny, teda ľudí nad 65 rokov. Dobrým zdrojom céčka sú aj citrusové plody, teda grep, pomaranče, mandarínky, citróny, limetky či klementínky.

Červená paprika

Jedna červená paprika strednej veľkosti obsahuje 253 % odporúčanej dennej dávky vitamínu C, 75 % ODD betakaroténu, slušné množstvá vitamínov skupiny B, vitamín K, vlákninu a ďalšie látky.

Zázvor

Aj keď zázvor nepatrí medzi ovocie a zeleninu, ale zaraďuje sa medzi koreniny, medzi prostriedkami na posilnenie imunity chýbať nesmie.Zázvor pomáha zmierňovať zápaly a aj bolesť hrdla. Ďumbier má silné antibakteriálne, protiplesňové a antivírusové vlastnosti. Vedecké štúdie naznačujú, že môže chrániť aj pred infekciami dýchacích ciest. 

bukov predajna

V podnikovej predajni Bukov ovocie a zelenina majú v stálej ponuke všetky spomínané druhy ovocia a zeleniny, ale aj omnoho viac. Slovenské jabĺčka niekoľkých odrôd, hrušky, čučoriedky, ale aj exotickejšie kokosové orechy, ananás, litchi. Široký výber zeleniny je taktiež samozrejmosťou. 

V čase pandémie má podniková predajňa Bukov výhodu, pretože sa v nej nezdržuje príliš veľa ľudí naraz, ako napríklad vo veľkých supermarketoch  a preto si môžete nakúpiť bez obáv z tlačenice či prílišného počtu ľudí. 

  • Otváracie hodiny ostali po vianočných sviatkoch a nových opatreniach nezmenené, nakúpiť môžete každý pracovný deň od 7:00-15:30. 

Zapojte sa do súťaže

V spolupráci so spoločnosťou Bukov pre vás máme pripravenú súťaž, v ktorej môžete vyhrať 100% ovocný mušt 5l+3l plus ovocný balíček na imunitu (obsahuje mandarínky, pomaranče, citróny, zázvor).

tlacitko sutaz

Reklamný článok

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: